Testament Judasza

Okładka książki Testament Judasza Daniel Easterman
Okładka książki Testament Judasza
Daniel Easterman Wydawnictwo: Adamski i Bieliński Seria: Czarna kryminał, sensacja, thriller
Czarna
The Judas Testament
Adamski i Bieliński
1999-01-01
1999-01-01
Dariusz Bakalarz
Judasz zdrada Kościół manuskrypt

Dawno nie czytałem podobnej szmiry! Tylko dlatego skończyłem, bo bardzo nie lubię porzucać zaczętych książek.
O ile sama (anty)kościelna intryga jeszcze by uszła, to cała otoczka jest beznadziejna i doprawdy wydawca (a tłumacz to co?) musiał być niezłym głąbem aby takiego gniota wypuścić na rynek.
Bardzo średnie wątki sensacyjno-szpiegowskie, naiwne i średnio opisane. Wątek romantyczny (WTF???) już poniżej wszelkiej krytyki. Nawet w szmatławcach rodzaj Harlequina napisaliby go lepiej.
Ocena tego śmiecia to nawet nie jest "mocne 1 / 10", poniżej tego. Absolutna strata czasu i pieniędzy!

Nuda... i to taka nudna nuda. Rozwlekle opisy nic nie znaczacych dla historii watkow; autor wymyslil jakas tam historie, po czym po spisaniu jej stwierdzil, ze jest za krotka na miano powiesci, wiec rozciagnal opowiadanko do wiekszego rozmiaru opisujac bzdury, ze od ziewania bolala mnie cala buzia. Nie polecam- strata czasu

Nie tego się spodziewałem. Na pewno nie takiego żydo-lewackiego zacięcia. Chcę jasno napisać, iż nie podzielam poglądów żadnej ze stron. Dla mnie nikt nie ma racji a jedynie interesy. Nie wchodzi więc w grę uprzedzenie do kogokolwiek i czegokolwiek. Jednak wydźwięk trochę mnie zniesmaczył. Grzeszki K.K. znam znacznie szerzej niźli autor przedstawił to w książce, więc też nie chodzi o jakiś szok tym wywołany. Zresztą to bez znaczenia ponieważ jestem niewierzący.
Tyle jeśli chodzi o wydźwięk i klimat. Nie podobało mi się.
No tak. I czego się spodziewałem? Spodziewałem się jakiejś fajnej intrygi i mocnej historii a tu, żeby nie spojlerować, takie pitu pitu w koło macieja jedno i to samo wałkowane do bólu dziąseł i szału zwieracza. Czyli? Czyli nudne to takie i tyle.
Zdecydowanie nie polecam. Uważam czytanie tego dzieła za stratę czasu li i tylko. Trzy gwiazdki tylko i wyłącznie za to, że w warstwie literackiej jest poprawnie a i każdy ma prawo do swoich poglądów i nawet tak koślawego nimi epatowania. Autor też.

• Arch. X
  • Beznadzieja