Lunapark

Międzymorze
2014-03-21
2014-03-21
Natalia Wyszogrodzka-Liberadzka, Ewelina Chacia
chorwacja proza literatura chorwacka międzymroze

Dziwna, niepokojąca, jednak niesamowicie wciągająca opowieść. Przeczytałam ją jednym tchem i co jakiś czas wracam, czytając pojedyncze fragmenty. Jest to zasługa stylu w jakim prowadzona jest narracja, powoli, bardzo oszczędnie z prostymi, ale obrazowymi opisami.

Książka 'mocna' i potrafiąca wciągnąć tak, że ciężko ją odłożyć. Wielka bura natomiast dla wydawnictwa - niechlujność tego wydania przeraża. Multum każdego chyba rodzaju błędów językowych, które okropnie rażą w oczy. Mam przynajmniej nadzieję, że tłumaczenie jest wykonane poprawne, bo nie dysponuję oryginałem do porównania.

Książka świetna, niezapomniana i tylko za to otrzymuje ona 1 gwiazdkę.

Co do reszty - fatalna redakcja osoby przekładającej książkę - masa błędów, poczynając od ortograficznych, jak i zasad podstawowej interpunkcji. Śmiem twierdzić, że takie zabiegi nieudolnego (i nieudanego) przekładu przyczyniły się do błędnego odbioru tej książki. Myślę, że to nie jest kwestia słabego wydawnictwa, ale po prostu merytorycznej wiedzy osoby jej przekładającej.

Książka świetna, niezapomniana i tylko za to otrzymuje ona 1 gwiazdkę.

• Bałkany / Była Jugosławia
  • 2016 / 2017