Kręte ścieżki

Richard Paul Evans Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Dzienniki pisane w drodze (tom 3) literatura piękna
The Road to Grace
Hanna de Broekere
Znak Literanova
Richard Paul Evans ścieżka strata
The Road to Grace
Dzienniki pisane w drodze (tom 3)
literatura piękna
Hanna de Broekere
Richard Paul Evans ścieżka strata

Rewelacyjna , wzruszająca i bardzo wartościowa książka jaką przeczytałem. Jest pełna przemyśleń , mądrości i optymizmu. Opowiada o bohaterze , który zaczyna wszystko od nowa pokonując własne słabości. Jestem pod wrażeniem. Wspaniała książka.
Polecam

przeczytane 5 lat temu (2015). pamiętam, że bardzo mi się podobała cała seria

W trzeciej części Alan dalej idzie w zamierzonym kierunku. Podczas wędrówki nie czuję się za dobrze , mdleje koło pobocza i trafia na dobrego człowieka o Leszek. Mężczyzna mu pomaga i opowiada swoją historię życia. W książce też jest wątek wybaczenia matce żony Alana która ja zostawiła w dzieciństwie. Alan na swojej drodze spotyka sporo życzliwych ludzi i tak się...

Każdy z nas przeżywa w swoim życiu różne tragedie. Alan stracił żonę, firmę, dom i postanowił wyruszyć w drogę żeby znaleźć sens życia? Być może. A może po to że nie miał nic do stracenia i chciał odreagować. Po drodze spotyka wielu ludzi od których dowiaduje się jakie oni mieli życie i w sumie w jakimś stopniu pomaga mu to wyrzucić tę złość która w nim tkwiła. Czy dotrze...

Świetna książka bardzo dużo ma przemyśleń bardzo ciekawa i szybko się czyta opowiada o bohaterze który wyruszył w podróż po stracie żony domu i firmy. Pokonuje swoje słabości idąc całe stany.

Richard Paul Evans - „Kręte ścieżki”

Myślałem, że nie skończę.

Pomysł jest prosty, nieskomplikowany, i dobrze, gdyby nie to, że okazał się za bardzo prosty. Oto świeżo upieczony wdowiec, traci sens życia, pakuje plecak i rusza w samotną pieszą pielgrzymkę na drugi kraniec Ameryki. Nie ma celu, droga jest celem.
Przez pierwsze sto stron myślałem, że śnię; ktoś pisze...

Jest to słabsza część od pozostałych. Jedynie historia Leszka była ciekawa a końcówka zmusiła mnie do sięgnięcia po kolejny tom.

Znowu autor udowadnia jak bardzo powierzchownie oceniamy innych i jak bardzo te osądy są nieuzasadnione.

Brak mi słów na to jak kończy się ta cześć cyklu. Nasz bohater nadal w drodze. Poznaje kolejne osoby, a tym samym poznaje drogę do przebaczenia.

Wracam do tej książki po raz drugi. Dlaczego? Jest chyba moją ulubioną częścią z dzienników pisanych w drodze. Powieść ta przepełniona jest smutkiem, nostalgią, a ja lubię się czasem posmucić.

Cieszy mnie fakt, że Alan na swojej drodze spotkał Polaka Leszka, który nauczył go ważnej rzeczy - wybaczania.

Dyskusje

• 2014