The Queen of Zombie Hearts

Okładka książki The Queen of Zombie Hearts
Gena Showalter Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Kroniki Białego Królika (tom 3) Seria: Kroniki Białego Królika fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kroniki Białego Królika (tom 3)
Kroniki Białego Królika
Harlequin
2014-09-30
Data 1. wydania:
2014-09-30
angielski
zombie

więcej Więcej

Trzecia część Kronik Białego Królika. Wydawałoby się, że najgorszy koszmar już za Alicją i pozostałymi Zabójcami.
Nic bardziej mylnego, a utrata czujności będzie ich drogo kosztować.
Alicja, Cole, Szron, Bronx i pozostali będą musieli stanąć ponownie do walki nie tylko z Zombi, lecz również z ich wrogiem - Animą.
Jak się zakończy ta rozgrywka. Przeczytajcie. Polecam.

Nie podobało mi się, a jeszcze muszę kiedyś "zmęczyć" czwarty tom. Główna bohaterka niesamowicie mnie irytuje. A przecież gdyby autorka trochę bardziej dopracowała fabułę mógłby to być całkiem fajny cykl młodzieżowego fantasy.
Sięgając po tę serię nastawiłam się na połączenie "Alicji w krainie czarów" z "Walking death" a okazało się, że to raczej "Zmierzch" z "Beverly Hills...

"Alicja. Królowa Zombie "to trzecia i finałowa cześć trylogii o ślicznej Alii Bell.

Ali wiele przeszła, lecz wiele jeszcze przed nią. Wraz z Zabójcami, przyjdzie zmierzyć jej się nie tylko z zombie ale i z Anima, która pokazuje ,że czasami ludzie potrafią być gorsi od potworów. Bohaterów czeka również, strata osób które kochają. Bohaterka dowie się, też całej prawdy...

Dobrze jest wrócić do serii, która wciąga od pierwszych stron i nim się obejrzysz kończysz czytać historię Ali i Cole'a.
Jednak ta część nie porywa jak dwie wcześniejsze. Od samego początku myśli głównej bohaterki skupione są wokół jednego tematu, seksu, a kiedy przychodzi co do czego autorka wycofuje się pomimo wcześniejszych aluzji czy żartów bohaterów.
Właściwa akcja...

Scena z utratą wspomnień myślałam, że będzie trochę inna. Sądziłam, że to sama Ali sobie je usunie przez przypadek. Jednak zostałam miło zaskoczona.
Usunięte sceny, które autorka umieściła na samym końcu to moim zdaniem są średniaki. Dobrze, że zostały zmienione. Dzięki czemu książka jest dużo ciekawsza.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ogolnie fajnie, historia wciągająca z kilkoma twistami po drodze.
Wprowadzenie kilku nowych bohaterów tez na plus.
Na minus ewolucja Ali. Tak jak przez dwa poprzednie tomy czułam do niej sympatię, tak teraz nie było bohaterki bardziej irytującej. Spłycono jej relacje z innymi bohaterami np Kat, a dodano niekończące się przekomarzanie Ali i Cole:
-uprawiajmy sex - nie -...

świetnie się czyta, jest tam wiele zabawnych momentów, idealna książka na relaks i poprawę humoru
polecam!

Najmocniejszy z dotychczasowych tomów. Naszpikowany wręcz zwrotami akcji i przeładowany smutkiem. Posiada słodko-gorzkie zakończenie. Czytałam z zapartym tchem i jestem zaskoczona, że to nie koniec.

Trzeci tom Kronik białego królika okazał się najlepszym, wartka akcja, naładowana emocjami i zaskakującymi rozwiązaniami to zdecydowanie jego najmocniejsza strona. Pod koniec zastanawiałam się co się tu wyprawia ?! autorka mocno zagrała z naszymi bohaterami i chwali jej się to.

Dobra kontynuacja. Bohaterowie dalej muszą się zmagać z tymi złymi, ciekawa i wartka akcja. Śmieszna ale również smutna i nostalgiczna.

1 479
    1 128