Opera śmierci

Okładka książki Opera śmierci
Adam Nasielski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Cykl: Wielkie gry Bernarda Żbika (tom 2) Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Wielkie gry Bernarda Żbika (tom 2)
Kryminały przedwojennej Warszawy
Wydawnictwo CM
2013-01-01
2013-01-01
retro

więcej Więcej

Sposób prowadzenia narracji przypominał mi Proces Kafki.
W moim przekonaniu szkoda czasu.

nie dotrwałam do końca, beznadziejna, nudna jak flaki z olejem

"A człowiek, ten zarozumiały pseudogeniusz, pan stworzenia... Głupie pół grama ołowiu w tkankę i adieu!"... I kryminalnie. I filozoficznie. I z humorem.

Całkiem przyzwoita zagadka kryminalna, tym razem tłem dla sensacji jest jeden z warszawskich teatrów.

Druga z serii książek o inspektorze Żbiku z Warszawą latv 30 XX wieku.Ciekawa zagadka kryminalna, w dobrym starym stylu książek detektywistycznych, fajnie prowadzona z odrobiną humoru. Nie za długa, poczytajka na jeden wieczór i w 100 % warta tych chwil.

Na półkach: , , , ,

Stare przysłowie mówi, że licho nie śpi. O prawdziwości tego sądu wkrótce przekonuje się inspektor Bernard Żbik, który nawet podczas wolnego wieczoru nie może spokojnie odpocząć. Nawet w operze, do której udał się wraz ze swym wiernym aspirantem, nie może liczyć na przyjemnie spędzone chwile. Już od momentu przekroczenia progu budynku intuicja podpowiada Żbikowi, że ,,po...

Moja recenzja:

Dwaj warszawscy detektywi, inspektor Bernard Żbik oraz jego przyjaciel, aspirant Adam Billewski wybierając się pewnego wieczoru do gmachu opery warszawskiej, nie spodziewali się, że sceniczna uczta, której będą świadkami zakończy się krwawym, dramatycznym finałem, a właściwe przedstawienie rozpocznie się dopiero po zapadnięciu kurtyny...

Więcej...

• 2021