O Maćku Borkowicu i diable Borucie oraz inne podania i legendy wielkopolskie

Okładka książki O Maćku Borkowicu i diable Borucie oraz inne podania i legendy wielkopolskie
Stanisław Świrko Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie klasyka
39 str. 39 min.
klasyka
Wydawnictwo Poznańskie
1984-01-01
1984-01-01
39 min.
legenda diabeł Boruta podanie wielkopolska

Podobnie jak część pierwsza - bardzo dobrze napisane podania Wielkopolskie. Można poznać kilka tragicznych, smutnych, ale za to ciekawych i pewnie mało znanych historyjek np. o zamku grodzieckim (historię wyryto na granicie przy wejściu do świątyni) albo o jeziorze Skrzynno i śmierci Bronisławy.
A ilustracja na okładce wykonana przez Jana Szancera jest niezwykle mroczna i...

• Dzieciństwo
  • Książki z dzieciństwa
  • Słowianie
  • *Filozofia, mitologia, religia, wierzenia, legendy, podania itp.
  • Stare, dobre czasy :)
  • Polska
  • 1. Dziecięca i młodzieżowa

Dodaj cytat z książki O Maćku Borkowicu i diable Borucie oraz inne podania i legendy wielkopolskie