Miłość jest piękna

Okładka książki Miłość jest piękna Jan Paweł II (papież)
Okładka książki Miłość jest piękna
Jan Paweł II (papież) Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech religia
religia
Wydawnictwo Święty Wojciech
2014-01-01
2014-01-01
miłość Jan Paweł II myśli

Miłość jest prawdziwa wówczas, gdy tworzy dobro osób i wspólnot, gdy tym dobrem obdarowuje drugich.
Tylko zaś człowiek, który umie wymagać od siebie samego w imię miłości, może także wymagać miłości od drugich.
św. Tomasz

Miłość jest piękna. Młodzi w gruncie rzeczy szukają zawsze piękna w miłości, chcą, ażeby ich miłość była piękna.
Jeśli ulegają swoim słabością, jeśli idą za tym wszystkim, co można by nazwać "zgorszeniem współczesnego świata"(...),to w głębi serca pragną pięknej i czystej miłości. (...)
I ostatecznie wiedzą, że takiej miłości nikt im nie może dać, tylko Pan Bóg.
str. 17 i 18 Miłość jest piękna św. Jan Paweł 2

św. Tomasz

Jeśli ulegają swoim słabością, jeśli idą...

Zbiór fragmentów listów oraz wypowiedzi św. Jana Pawła II podczas różnych spotkań z wiernymi, w których opowiada o miłości i jej pięknie. O miłości w małżeństwie i macierzyństwie. A także o ogromnej roli kobiety w budowaniu ciepła ogniska domowego i wychowywaniu dzieci.
Pomimo tylko 128 stron, lektura ta jest niebywale bogata w wartościowe i ponadczasowe treści.
Czytając tę książkę na głos i w takim poczuciu majestatu, nie obyło się bez wzruszenia z mojej strony, szczególnie przy końcówce, kiedy przytoczone są dwie modlitwy Papieża w intencji: młodych oraz rodziny.
Zdecydowanie polecam. Ocena 10/10.

Czytając...

Przepiękne słowa, jakże prawdziwe i przede wszystkim potrzebne w tym świecie wypełnionym zepsuciem i obłudą...

Będę powtarzać do oporu osoba Jana Pawła II to nie tylko kremówka, to przede wszystkim to czego nauczał jako Głowa Kościoła. Nie roszczę sobie pretensji do bycia znawcą i badaczem nauki Jana Pawła II, coś tam czytałam, coś tam wiem. Ciągle mi mało. Byłam ciekawa tej książeczki, mającej być takim kompendium nauczania Papieża o miłości. Co ciekawe pierwsza encyklika, którą wydał następca - Benedykt XVI, nosiła tytuł "Deus caritas est" czyli Bóg jest miłością, nowy papież pisał o miłości, o różnych jej rodzajach i o tym czym się różnią. Drogą skojarzeń oczekiwałam czegoś w ten deseń.

Po pierwsze książeczka jest pięknie wydana, twarda oprawa, wszyta satynowa zakładka i dobrej jakości papier czynią ją doskonałym pomysłem na prezent. Ja dałabym ją extra na ślub, lub na zaręczyny dla przyjaciół, lub krewnych. Mam nadzieję, że będę miała niejedną okazję(słyszysz Rodzino!!!),równocześnie zaznaczam, że ja już mam, więc tej nie musicie mi kupować ;)

A na poważnie.

Miłość jest tematem ponadczasowym, w człowieku jest ogromna potrzeba kochania i bycia kochanym. Czy katolik, muzułmanin, ateista i wyznawca szamanizmu kochają inaczej? Moim zdaniem nie! Dlatego ta książeczka jest uniwersalna. Jan Paweł II był mądrym, przepełnionym dobrem i troską człowiekiem. To co pisze o miłości jest po prostu mądre.

Powiecie, jasne łatwo być mędrcem i specjalistą, gdy nie żyje się w związku, gdy jest się księdzem i
problemy miłości w życiu codziennym nas nie dotyczą. Jan Paweł II obalił ten argument gdy jako Karol Wojtyła napisał książkę "Miłość i odpowiedzialność", tam porusza problemy związków, różnych aspektów bycia razem. Tymczasem ta książeczka jest bardziej idealistyczna.

Książeczka to wybór fragmentów kazań, listów, oficjalnego nauczania wygłoszonych z różnych okazji(są podane daty i z jakiej okazji zostały wygłoszone konkretne słowa, co pozwala umiejscowić kontekst). Jan Paweł II dotyka istoty życia, miłości. Nie tylko pomiędzy kobietą i mężczyzną, chociaż na miłość małżonków, jest położony szczególny nacisk. Jako panna(jeszcze) poczułam się nieco zawiedziona, bo miłość objawia się w różnych aspektach życia.

Moim zdaniem to nie jest książka tylko dla osób bezpośrednio przed zmianą stanu cywilnego, to książka dla tych którzy chcą sobie poukładać te najważniejsze kwestie, znaleźć nową perspektywę, wskazówki.

Coś pięknego. Polecam!!

Jan Paweł II jak nikt inny potrafił mówić o miłości. Właściwie wszelkie jego słowa w jakiś sposób związane były z miłością, ale w końcu „Bóg jest miłością”, więc ostatecznie wszystko sprowadza się do jednego. W tomiku „Miłość jest piękna” zgromadzone zostały wypowiedzi Ojca Świętego pasujące do tytułowego tematu. To właśnie tutaj znajdziemy słowa papieża dotyczące sakramentu małżeństwa, kobiety i mężczyzny, dzieci, troski o wspólny dom i zwyczaje życie chrześcijańskich rodzin. Tym samym ta niewielka książeczka stanowi zbiór wskazówek w jaki sposób otworzyć się na Miłość, zarówno ludzką, jak i Bożą, jak mądrze kochać i nie zgadzać się na bylejakość.

Książeczka „Miłość jest piękna” zachwyca głębią i prostotą treści, ale także perfekcyjnym wydaniem. Dzięki temu tomik idealnie nadaje się na prezent dla ukochanej osoby. Ja postanowiłam, że będę nim obdarowywać wszystkich znajomych nowożeńców. Odnoszę wrażenie, że słowa przytoczone Jana Pawła II kierowanie są szczególnie do wszystkich rozpoczynających wspólną drogę, a z takim przewodnikiem nikt nie pogubi się na krętych ścieżkach codzienności.

"Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa.”

• Do kupienia
  • Różne
  • 2016

Dodaj cytat z książki Miłość jest piękna