Hinduska służąca

literatura piękna
Kobiety Orientu
Brenda L. Baker kobiety przyjaźń Indie

Na półkach: , , , ,

Łatwy język, miła narracja, trochę przewidywalna, jednak ważna i ciepła historia o tym, że nikt nie potrafi żyć bez innych ludzi. Niestety cukierkowość oraz nieprawdobieństwo wylewające się z powieści momentami mnie przytłaczały, ale mimo to zgadzam się z Moniką, że okładka i tytuł bardzo krzywdzą tę książkę.

Bardzo podobała mi się ta książka opisująca Indie. Przede wszystkim ich zwyczaje, ich kultura, ich życie. Ale przede wszystkim traktowanie kobiet. Nie mogę w duzej części pogodzić sie z tymi obyczajami, ale co my mozemy Europejczycy. Bardzo szanuje glowna bohaterke za przynajmniej napiastke normalnosci dla tamtej szych kobiet.

ciekawa i wciągająca opowieść

Jestem pozytywnie zaskoczona tą pozycją, sugerując się tytułem całkiem inaczej wyobrażałam sobie fabułe tej książki, ciężko nawet powiedzieć czy tytuł jest adekwatny to treści, jednak polecam tą książkę. Przypomina nam że nigdy w życiu nie jest na nic za późno, przypomina pewną hierarchie wartości, mówi o odnalezieniu siebie a wszystko z dawką feminizmu.

Odrzuca tytułem i okładką. Opowieść o otwartości na cudze nieszczęście aż po głęboką przemianę swego życia, napisana zabawnym językiem, z uwzględnieniem realiów obyczajowych Indii w ogóle, a w szczególe stolicy Tamil Nadu Ćennaj. Z wartką akcją.

Kyria, starsza pani z silną nadwagą jako szefowa wielkiej firmy produkującej gry komputerowe przyzwyczajona do władzy...

est to napisana z pazurem
wciągająca historia
pewnej Amerykanki, Kirii,
ambitnej właścicielki dużej korporacji,
która udaje się
w podróż do Indii.
Już na początku
okazuje się,
że jej torba wylądowała
na całkiem innym lotnisku, zostaje okradziona i tapla się w odchodach świętych krów. Na pomoc przychodzi jej Santoszi, Hinduska, która jako mała dziewczynka została...

Życie w Indiach widziane oczami amerykańskiej turystki. Ciekawe zderzenie dwóch kultur. Czytanie było dla mnie niesamowita przygoda. Polecam jako wspaniale oderwanie się od naszej codzienności.

1998

Nie dajcie się zwieść okładce sugerującej historię, jakich wiele. Nie dajcie się okłamać tytułowi, który nijak się ma do tytułu oryginalnego. Uważam, że zarówno okładka, jak i tytuł robią tej powieści wielką krzywdę.
"Hinduska służąca" to napisana z werwą i pazurem wciągająca historia pewnej Amerykanki odwiedzającej Indie. Historia momentami smutna, momentami śmieszna, na...

Dyskusje

• Indie