Cztery lekcje psychoanalizy. Metoda Lacana

Okładka książki Cztery lekcje psychoanalizy. Metoda Lacana Moustafa Safouan
Okładka książki Cztery lekcje psychoanalizy. Metoda Lacana
Moustafa Safouan Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Four lessons of psychoanalysis
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2012-01-01
2012-01-01
Jarosław Groth
Psychologia psychoanaliza

Książka robi mylne wrażenie, że jest wprowadzeniem w teorię Lacana. Nie jest. Jeżeli nie jesteś zainteresowany Lacanem i nie znasz jego teorii, nie czytaj. Same podstawy także nie wystarczą.

Bardzo ciekawa książka, przydatna dla osób, które interesują się psychoanalizą. Niestety osoby, które nie znają podstawowych pojęć psychoanalitycznych chociażby Id, Ego, Superego, czy rozwoju psychoseksualnego według Freuda będą miały problem z rozumieniem treści zaprezentowanej w książce. Metody Lacana są bardzo interesujące i warte dalszego zgłębiania.

Link do recenzji na blogu:

Beznadzieja.
Mam wrażenie, że zwykły śmiertelnik, który nie interesuje się za bardzo psychoanalizą nie ma czego szukać w tej książce. Przynajmniej ja tam nic nie znalazłam.
"[...] czytelnik może sprawnie podążać za nierzadko zawiłą myślą wykładowcy" -powodzenia z tym. Zawiłe są na pewno, ale czy da się podążać za nimi to ja nie wiem.
Przeczytałam, nic z niej nie wyniosłam. Odkładam. Tak to jest, jak się ocenia książkę po okładce- byłam pewna, że skoro ta jest taka urocza i kolorowa, pastelowa, to wnętrze też będzie chociaż trochę ciekawe. Aha, jasne.

Link do recenzji na blogu:

Beznadzieja.