Manual of the warrior of light

Paulo Coelho Wydawnictwo: HarperCollins literatura piękna
Manuel do Guerreiro da Luz
literatura piękna
angielski

Polecam

Zaledwie kilka z tych "złotych rad" może mieć zastosowaie. Ciekawa forma, ale treść już mniej. I według mnie trochę za bardzo napuszony styl.

Ciekawa forma

Poza jednym tekstem (znajduje się on na stronie 125) oraz cytatem, nic mnie w tej książce nie urzekło i nie zapadło w pamięć. Sposób, w jaki została napisana w ogóle do mnie nie trafia i uważam, że to bardzo słaba pozycja.

Trochę inna od pozostałych książek Paulo Coelho, które miałam okazję przeczytać. Niemniej jednak warta przeczytania, to zbiór różnych inspirujących mądrości życiowych, wśród których każdy znajdzie odpowiedź i wskazówkę dla siebie.
Polecam.

Naprawde dobre dla nastolatkow ;) wg WHO mlodosc obowiazuje teraz do 65 roku zycia, wiec zalozmy umownie, ze pierwsza 1/6 mlodosci ma prawo byc naiwna, wowczas warto siegnac po Coehlo

Jak na mój gust za dużo powtórek, że tak to nazwę 'przykazań'. Dosłownie całą książkę można zamknąć w dekalogu pod względem objętości treści.

Każda książka Coelha niesie ze sobą przesłanie. Zawiera wiele przesłań, które mogą stanowić wskazówki na przyszłe życie. Szybko się czyta.

Książka jest przede wszystkim zbiorem wskazówek, podpowiedzi, porad oraz różnego rodzaju sugestii, jak powinno się zachowywać, postępować oraz walczyć o to, co się nam należy.
-----------------
Napisana jest głównie w formie zaleceń jakie może wydawać mistrz/nauczyciel swojemu uczniowi. Można się z niej dowiedzieć, że każdy ma wiele wad, ale powinno się z nimi walczyć i...

Ta pozycja, tak samo jak poprzednie tytuły Paulo Coelho, które miałam w ręce zawiera bardzo dużo uniwersalnych mądrości. Jest to zbiór zasad wojownika światła, ale również i wskazówek, swoistych drogowskazów na drodze życia. Wiele pięknych słów, z którymi jeśli nie w całości to chociaż w części każdy z nas może się utożsamiać.

3 452
  • Paulo Coelho