Demon

Daniel Suarez Wydawnictwo: Amber Cykl: Demon (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Daemon
Przemysław Bieliński, Dariusz Ćwiklak
Amber
Daemon
Demon (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Przemysław Bieliński, Dariusz Ćwiklak

W sumie już Witkacy przestrzegał przed technokracją, nic nowego Suarez nie odkrył. Historia obrazowa pod scenariusz filmowy, kto oglądał "War Games", to wie, co mam na myśli. Raczej sięgnę po część drugą, ale za czas jakiś.

Dawno to już czytałem, a jednak zapadła mi w pamięć. Chętnie bym wrócił do serii. Ciekawe jest to, że opisywane w książce fantastyczne wynalazki obecnie faktycznie istnieją i kto wie, może rozwiną się jeszcze :) Jeśli ktoś interesuje się zagadnieniami technicznymi to znajdzie tutaj coś dla siebie.

Autor sam eliminuje czytelników swoich książek. Ze względu na nagromadzenie słów niezrozumiałych i obcych tj. specjalistycznych bardzo. Zniechęca do lektury tych co nie są nerdami. Prawdopodobnie drugiego tomu nie przeczytam, bo nie chcę szukać wyjaśnień w sieci co to sniffer, rootkit , atak DDoS i inne takie. Na początku nie było łatwo. Całe szczęście, że dużo wynika z...

Nie zgadzam się z opiniami, że jest to pozycja tylko dla komputerowych nerdów. Technicznych pojęć nie jest tu wcale więcej, niż w przeciętnej książce sci-fi. Ponadto po niemal 15 latach od wydania okazało się, że świat, w którym rozszerzona rzeczywistość zacznie wpływać nie tylko na branżę gier komputerowych, ale też na zwykłe, codziennie czynności jest bliżej, niż nam się...

Książka napisana przez nerda dla nerdów. I to mi się spodobało najbardziej. Jest dużo technicznego slangu, ale nie jest to pseudonaukowy bełkot. Czuć trochę pisarską amatorszczyznę autora, ale rekompensuje ją wyśmienity pomysł leżący u podstaw całej fabuły, która była by możliwa do zrealizowania. Niestety czasem autor puszcza wodze fantazji i psuje to wrażenie...

Książka która wypali wielką dziurę w Twoim mózgu... Świat fizyczny łączy się ze światem wirtualnym. Na pierwszy rzut oka wydaje się sprytną intrygą ukartowaną przez umierającego bogatego ekscentryka....
Świat już nigdy nie będzie jak kiedyś, i powoli staje się grą komputerową....

Co się stanie jeżeli komputery przejma władzę nad światem?
Autor prezentuje nam taki świat, cos dla fanów gier, dla fanów informatyki. Książki ma w sobie nuty post-apokaliptyczne.
Czyta się ją nawet dobrze, ale autor raczej nie zagości na liście moich ulubionych

Taka cyber-piła! Biorę się zaraz za drugą część.

Książka dobra, bardzo mi się podobała, ale nie wiem czy nie skierowana do osób które mają choć małe pojęcie o komputerach, gdyż jest tam dość dużo odniesień do technologii.

Momentami wydarzenia w książce mogą być niepokojąco prawdziwe... wszechogarniająca nas technologia jest wszędzie z nami i kto czy już ktoś czy coś nie steruje naszym życiem ;-)

Mimo, że nie jest za...

Po śmierci genialnego twórcy gier komputerowych internetowy wirus zaczyna kraść pieniądze i zabijać ludzi.

Niby książka powinna podobać się miłośnikom komputerów i gier wideo, ale tak naprawdę fabuła jest zbyt naiwna i brakuje jej realizmu.

Obowiązkowe jest przeczytanie drugiej części zatytułowanej "Wolność", bo "Demon" kończy się w nijakim punkcie.

• 2013
  • 2014