Ulica Nadbrzeżna

Okładka książki Ulica Nadbrzeżna
John Steinbeck Wydawnictwo: ALFA Seria: Biblioteka Dzieł Wyborowych [Alfa] klasyka
klasyka
Biblioteka Dzieł Wyborowych [Alfa]
Cannery Row (1945)
ALFA
1995-01-01
1995-01-01
837001920X
Adam Kaska
Paisanos prowincja lumpy pijaki bezdomni

więcej Więcej

Kapitalnie się bawiłem poznając przygody Macka i chłopaków. Steinbeck jest mistrzem bezapelacyjnie :) Cyt: "Ktoś powinien napisać uczoną rozprawę o moralnym, fizycznym i estetycznym wpływie modelu T Forda na naród amerykański. Dwa pokolenia Amerykanów wiedziały więcej o fordowskim zaworze wlotowym niż o łechtaczce, o planetarnym systemie przekładni niż o
planetach w...

Ulica Nadbrzeżna to książka, która miała być dla mnie przerywnikiem w większej, poważniejszej lekturze i w tej roli sprawdziła się wyśmienicie. Wielkim atutem tego dzieła jest fenomenalnie zarysowane miejsce akcji - portowe miasto Monterey ożywa na kartkach książki i pochłania czytelnika do reszty, zanurzając go w świat zagraconych rupieciami podwórek, konserw i...

Fenomenalna książka. Inteligentna, błyskotliwa, pełna uroku, sentymentalna, dowcipna. Krótka, ale treściwa. Polecam

dużo optymizmu i zabawy, - jest też głębokie zrozumienie i wzruszające momenty, wszyscy na ulicy żyją i błyszczą

Steinbeck już na zawsze będzie w gronie moich ulubionych pisarzy dzięki wybitnym arcydziełom "Grona gniewu" i "Na wschód od Edenu". Postanowiłem sprawdzić jak sprawdza się w krótszych formach."Ulica Nadbrzeżna" to króciutka powieść,którą pisarz napisał z myślą o grupce żołnierzy,którzy poprosili go żeby coś dla nich napisał.Akcja rozgrywa się w małym miasteczku i dotyczy...

Niech ocena będzie opinią tej książki.

"Ulica Nadbrzeżna" zawiera w sobie co prawda wszystkie elementy typowe dla prozy Steinbecka, lecz forma jest za krótka by się bardziej wczuć w dzieje i emocje bohaterów tytułowej ulicy. Powieść jest cienka, czyta się szybko i nawet przyjemnie, lecz brakowało mi w niej głębi, może komuś innemu się spodoba.
Steinbecka zdecydowanie wolę w dłuższej formie.

1980

Ulica Nadbrzeżna i jej mieszkańcy, to bohaterowie tej książki. Opowieść o mężczyznach i ich świecie. Zaskakująco urokliwa opowieść, dowcipna i z dużą dawką celnych spostrzeżeń.

Szlachetny protoplasta "Przystanku Alaska".

1907

Ludzie piszą i mówią, że nie wiedzą o czym właściwie jest ta książka, że trudno to określić, może i tak, ale ja nie mam problemu ze skojarzeniami.

Takie trochę amerykańskie "opowieści Galicyjskie" kilka historii społeczności jednej ulicy, galeria postaci i charakterów, które nie są stworzone po to, by istnieć tylko w książkach,

Bardzo humorystyczne, ale i prawdziwe, są...

• Literatura amerykańska
  • Audiobook