Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 32.90 zł

Zwierciadło
literatura polska
literatura piękna
literatura polska

Wahałam się przy jej ocenie między "przeciętna" a "dobra", w końcu jednak wybrałam to drugie. No bo w końcu coś musiała w sobie mieć, skoro czytałam ją do późna w nocy i przez to mój sen skrócił się do absolutnego minimum w moim przypadku.
Nietuzinkowa książka, jeszcze takiej nie spotkałam. Niektóre opisy dłużyły się strasznie, to prawda. To było minusem. Ale cały koncept,...

Czytając opis spodziewałam się czegoś zupełnie innego, czegoś co "dostałam" w pierwszych stu, stu pięćdziesięciu stronach. Niestety później to już nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Niemniej jednak zmusiłam się, aby dokończyć bo myślałam, że to tylko przejściowe.
Rozumiem, że książki o stracie nie są łatwe, ale nie powinny być też tak flegmatyczne.
Nadzieja o której była...

Główną bohaterką jest Weronika której przez całe życie wmawiało się żeby być przeciętna i nie wyróżniającą się z tłumu.
Poznaje miłość życia ale nie może nacieszyć się nią zbyt długi jedynie przez 10 lat ponieważ mąż ginie w wypadku w którym zostaje potrącony przez pijanego kierowcę. Kiedy umiera świat dla niej się kończy. Pozycja Książkowa opowiada o stracie, bólu który...

Autorka podjęła się trudnego tematu - życie po śmierci bliskiego człowieka. W drugiej połowie miałam ochotę porzucić książkę, jednak ciekawość zakończenia zwyciężyła.

Nie wiem, czy czytałam kiedyś tak smutną książkę.Książkę, która by mnie aż tak przygnębiła. Chociaż w opisie Autorka mówi o nadziei, ja jej tu nie znalazłam. Trudna tematyka, mam wrażenie, że nic co złe nie omijało bohaterki. Trudne dzieciństwo, trudne życie, obarczone tragiczną stratą miłości. Nie wiem, co więcej o niej powiedzieć. Dla mnie była zbyt przytłaczająca

Po "Stuleciu Winnych" z wielkim zapałem zabrałam się za kolejną powieść pani Ałbeny Grabowskiej, jaka wpadła mi w ręce. Niestety losy Weroniki w niczym nie przypominają sagi rodziny Winnych. " Lot nisko nad ziemią" nie jest książką lekką, bo podejmowane w niej tematy mają swoją głębię. Jednak cała historia jest nieco "muląca" i przygnębiająca. Główna bohaterka jakoś nie...

Poczatek naprawdę ciekawy i wciągający ale tak mniej więcej po niecałej połowie zaczęło wiać nudą. Ewidentnie widać że bohaterka ma problem z psychiką ale ci przewijający się lokatorzy doprawdy przesadzeni.

Ostatnie 100 stron po prostu sobie odpuściłem, bo naprawdę miałam już dość tej książki. Nudna, bardzo nudna. Przyznam szczerze, że dopóki mąż Weroniki żył to całkiem przyjemnie się czytało, ale niestety... potem tylko gorzej. Fabuła tragiczna. Co do stylu autorki to spodobał mi się i przeczytalabym w jej wydaniu coś mniej usypiającego.

Niestety ale słabsza od poprzednich. Choć historia naprawdę ciekawa.
Kobieta, której rodzice od dziecka wpajali przeciętność, aby się nie wyróżniać, traci w wypadku męża, miłość swojego życia.
Zaczyna żyć w swoim świecie, a jak bardzo to nie będę zdradzać. Zakończenie równie zaskakujące.
Jedna gwiazdka mniej za pojawiające się dłużyzny...

• 2019
  • 2018