Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Okładka książki Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V Andrzej Ziemiański Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V
Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Pomnik Cesarzowej Achai (tom 5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Pomnik Cesarzowej Achai (tom 5)
Fabryka Słów

Oficjalne recenzje i

Pomnik Achai odnaleziony

Link do recenzji

1441 60 133

Dobre zakończenie serii, chociaż do ostatnich paru stron mam parę wątpliwości. Na szczęście Ziemieński nie popełnił tego samego błędu co przy trzecim tomie Achaii.

Ta książka długo czekała na swoją kolej ale się doczekała i co ma do napisania na jej temat - meh...
Nigdy wielką fanką tego świata i tej historii nie byłam i tak już pozostało.

Wreszcie za mną, uff. Lubię Ziemiańskiego, uwielbiam Achaję i jej świat, ale miałam już dość, 5 tomów znaczącą odbiegających jakością od pierwszych 3 tomów zdążyło mnie zmęczyć, zanudzić i zasiać zwątpienie w samego autora. Uważam, że kontynuacja Achai nie była do końca udana, bawiłam się świetnie na początku, potem coraz mniej, potem zdarzały się wzloty i było ich wiele,...

Wybitna! Zakończenie zaskakujące i mega ciekawe, z małym aneksem do kolejnych części.

Książkę odsłuchałem jako audiobook na sprawnie działajacej aplikacji. Opinia po czasie.
Rozpoczynając przygodę z cyklem "Pomnik..." całym sobą liczyłem, że znów spotkam Achaję! że obudzą Ją i lubiana przeze mnie w nastoletniości bohaterka wróci do żywych ponownie. Wraz z następstwem wydarzeń nowej sagi, nabierałem pewności, że autor rzeczywiście pokaże nam i swoim...

Sama nie wiem jak to sie stało, ze przeczytałam tę serię. Poziom z czwartego i trzeciego tomu wydawałoby się, że powinien się podnieć - to w koncu zwieńczenie niektórych wątków, które rozwijały się przez 9 tomów (patrz Meredit).
A jednak, jakże rozczarowujące. Wydawalo się, że ten tytułowy Pomnik naprawdę będzie zwieńczeniem historii, a nie jest.
Moze być.

Dobre zakończenie historii z pomnikiem Achai w tle.

XD ciekawe jest to, że ta seria w ogóle nie była o "Pomniku.."
ale bardzo przyjemnie się czytało, interesujące było poznawanie świata przedstawionego. Uwielbiam humor Ziemiańskiego XDD

Farsa, farsa, farsa. Czemu to w ogóle przeczytałam? Tylko po to, żeby móc napisać tę recenzję. W jaki sposób dotarłam tak daleko? Wyłącznie czytając tego kupsztala na głos z wiernym towarzyszem i komentując na bieżąco każdą bzdurę oraz śmiejąc się przez łzy.

Ziemiański trzyma poziom, a jest to poziom dna i trzech metrów mułu.
Nie trzeba żadnych innych argumentów jak tylko...

Książka bardzo dobra warta przeczytania szkoda że to już koniec Lubię tego autora

2 465
    1 378