Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2016
Andrzej Ziemiański Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Pomnik Cesarzowej Achai (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Pomnik Cesarzowej Achai (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Inne

Oficjalne recenzje i

Pomnik Achai odnaleziony

[ 22 ] Link do recenzji

Jak dla mnie autor może spokojnie wrócić do serii i ciągnąc historię bohaterów dalej. Wydaje mi się to wręcz wskazane.

przeczytałem całą serie. Książkę uznaję za dobrą pewne zabiegi literacki mi się podobały pewne nie. W skrócie książka o walce i tyle. Siedząc teraz i myśląc o treści nie wiem jakim cudem mnie ta książka utrzymała przy sobie.

Na marginesie Niech ktoś mi wytłumaczy co mają okładki do treści książki bo nie mogę sobie tego powiązać. !!!!!! Gdybym kupował książkę po okładce...

Tak powinno być, taka powinna być Polska.

Świetne zakończenie serii

Całość serii daje 9, natomiast ostatni tom trzymał formę poprzednich części, z tą różnicą że 5 to ostatni tom z cyklu więc mamy tutaj finał, którym jest dostanie się do piekła i zdobycie tego czego pragną wrogowie. Dużo się dzieje , mnóstwo barwnych postaci, każdy odgrywa tutaj swoją rolę, były również postacie zapadające w pamieci, aie,(strażniczka randa), Wyszyńska....

Tym optymistycznym akcentem kończę przygodę z cyklem "Pomnik...". Ostatnia część trzyma poziom poprzednich, a jest to poziom solidnego fantasy :) wszystkie wątki zostały zakończone, nie wszystkie dla mnie satysfakcjonująco, ale trzeba przyznać, że Ziemiański nie pozostawił niedomówień. Teraz zamierzam sięgnąć po Viriona i wrócić do czasów Cesarstwa Luan :)

Ja wiem, że powieści Ziemiańskiego nie dorównują poziomem "Wiedźminowi", jednak uważam, że książki o świecie Achai to jeden z najlepszych cykli w polskiej fantastyce.
Ostatni tom "Pomnika..." to doskonała, wciągająca lektura. Choć chwilami miałam wrażenie, że za dużo się tam dzieje i trochę gubiłam się w chronologii wydarzeń.

No i skończył sie Pomnik.Ale jak to sie zakończyło? Wątki obyczajowe raczej ją zakończone,no ale co z tą wojną? Ten rozejm ot tak??? Nayer tak łatwo odpuściło?Po tylu latach wyścigu do pomnika?
Panu Ziemiańskiemu chyba brakło pomysłu na zakończenie,no chyba że jeszcze nas zaskoczy nową częścią.
Cała seria była świetna i super sie ją czytało.Teraz pora na Viriona ;-)

Jakże wiele mogłabym napisać złego o tej serii, ale wspomnę tylko o jednym, najbardziej zabawnym. Bezustannie mam wrażenie, że autor, za przeproszeniem, liże sobie jaja poprzez kreowanie postaci, które notorycznie sobie nawzajem mówią, że są inteligentni i budzą w sobie nawzajem podziw swoim "wyszczekaniem" i "inteligentnymi" uwagami (słowo "inteligentny" sponsoruje tą...

Książka świetna. Jak i cały cykl. Tylko jedno ale. Przez 5 tomów wszyscy szukali pomnika Achai. Wyobrażałam sobie, że jak go już w końcu znajdą, to mało że wyjaśnią dokładnie na co im to było, to może nawet wskrzeszą samą Achaję. Przecież w którymś tomie Achai, w jednym z przebłysków, Achaja była widziana w czasach raczej odpowiadających kontynuacji (samochody, samoloty -...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje