Faking Normal

Courtney C. Stevens Wydawnictwo: HarperCollins literatura obyczajowa, romans
HarperCollins
2014-02-25
2014-02-25

Książka jest wyjątkowa, dobra, mocna i pomimo,że fikcja to przerażająco autentyczna. I myślę, że ta prawdziwość jest jej największym atutem.
Osobiście uważam,że każdy powinien przeczytać. A zwłaszcza nastolatki i rodzice nastolatków.

Nikomu nie życzę tego co przeszła Lexi, ale wszystkim w ciężkiej sytuacji życzę takiego przyjaciela jak Bodee.

Trigger warning : gwałt. (ale bez szczegółowego opisywania)

Trigger warning : gwałt....

Te cztery gwiazdki są dla Bodee'a. W pełni zasłużył.

Te cztery gwiazdki są dla Bodee'a. W pełni zasłużył.

Alexi zadaję sobie ból by zapomnieć o wydarzeniach minionego lata. Stara się aby nikt tego nie zauważył, ponieważ to mogło by spowodować cierpienie jej rodziny. Dlatego za dnia udaję, że wszystko jest w porządku, a nocami walczy z bezsennością i wspomnieniami. Ale gdy w jej życiu pojawia się Bodee sprawa się komplikuję ponieważ on zauważa więcej niż inni. Chłopak wprowadza się do jej domu po rodzinnej tragedii, jest zamknięty w sobie i mało mówi. Bodee boryka się z własnymi demonami, które bez przeryw go nawiedzają. Ale mimo tego stara się pomóc Alexi w walce z jej własnymi demonami. Czy Alexi i Bodee wspólnie wygrają walkę ze swoimi demonami? I czy ujawnią swoje tajemnice? Czy Alexi i Bodee mają szansę na miłość i szczęście?

"Nikt nie rodzi się potworem; potworem się staje."
Młodzi ludzie- tak mocno poranieni przez los- każdego dnia udają kogoś, kim nie są.
Prawda ich wyzwoli, jednak tak trudno opowiedzieć o niewyobrażalnym. . .
Nie spodziewałam się tak ładnej historii!
Polecam :-)

"Nikt nie rodzi się potworem; potworem się staje."
Prawda ich wyzwoli, jednak tak trudno opowiedzieć o niewyobrażalnym. . .
Nie spodziewałam się tak ładnej historii!
Polecam :-)

Przez kilka miesięcy szukałam takiej książki, powieści która w końcu przypadłaby mi do gustu,i o to jest. Przyznam że na początku nie sądziłam że mi się spodoba, bo to powieść o nastolatkach, i obawiałam się że może być słaba i banalna. Okazała się jednak bardzo ciekawa. Uważam, że to bardzo dobra lektura dla dorosłych, którzy myślą że nastolatki nie mogą mieć prawdziwych problemów.

Książka opowiada o przyjaźni, miłości, bólu oraz o krzywdzie i milczeniu. Przede wszystkim Courtney C. Stevens stworzyła historię realistyczną,która mogła przytrafić się każdemu z nas. Polecam książkę każdemu kto lubi przejmujące i realistyczne opowieści.

Czytadełko dla niewymagających. Oto Lexi, która przeżyła coś strasznego. Jednak nikomu o tym nie powiedziała i dusi to w sobie. Ma trudności z zaakceptowaniem codzienności, a to takie trudne z wielu powodów. Po pierwsze wikła się w kłamstwa coraz bardziej, po drugie jej rodzice podejmują nieoczekiwana decyzje o przyjęciu pod swój dach cichego, spokojnego, ale też dziwnego szkolnego kolegi Alexis. Bodee przeżył niewyobrażalną traumę i tragedię. Jego własny ojciec zabił matkę chłopaka. Ten został sam w obliczu potworności. każde z tych dwojga ma swoje lęki, tajemnice, które powinny pozostać ukryte. Jednak jak je skryć, gdy życie pęka w szwach? Lexi codziennie zmaga sie z tym wyzwaniem. Na pozór opanowana, wesoła, spotykająca się z przyjaciółkami. Jednak w środku skrywa krwawiącą duszę. Ktoś sięgnął po nią przemocą, zmusił do zbliżenia. Zgwałcił, zbrukał. Teraz dziewczyna nie może spokojnie spać, liczy kratki wentylatora nad łóżkiem. Bodee ucieka przed swoimi demonami codziennie zmieniając kolor włosów w dzień, a nocami śpiąc pod łóżkiem. Tak naprawdę to oboje pragną zapomnieć, pogodzić się z losem przynajmniej z pozoru. Każde z nich szuka miłości. Prawdziwej. Odnajdują jej nić w sobie, ale znów przed nimi wyzwania i przeszkody jak to w młodym życiu, spory, wstyd, kłamstwo, strach. Czy uda się im być razem? Co spotka tego, który skrzywdził Lexi? Czy uniknie kary i będzie żył jak dotąd spokojnie? Na kilka chwil można zgłębić tą historię.

Piękna książka o przyjaźni, zaufaniu, bólu i miłości, która przezwycięży wszystko...nawet największe tragedie <3

jeszcze nie czytalam ale chcę przeczytać.

jeszcze nie czytalam ale chcę przeczytać.

Polecam tą pozycje szczególnie nastolatkom. W książce jest parę trudnych tematów, ale ich rozwiązanie zależy tylko od nas samych, od tego jak jesteśmy silni.

• New adult
  • Romans