Dziecię ognia

Child of Fire
Fabryka Słów
2014-04-04
2014-04-04

Dużo akcji, tak na pewno można opisać książkę. Trochę zagmatwana ale jakoś się nie pogubiłam w tym wszystkim.
Zaczyna się też nietypowo - ponieważ wpadamy w środek akcji, gdzie w sumie nic nie wiemy. Zagłębiając się dalej, dostajemy odpowiedzi na pytania ale nie na wszystkie, nawet na końcu książki.
Przyjemnie się czyta,. Widziałam, że są kolejne części ale tylko w oryginalnym języku. Czy sięgnę po nie? Nie jestem pewna, choć sama historia Raya wciągająca i jestem ciekawa jak jego losy się potoczą.

Przyjemnie się czyta,. Widziałam, że są kolejne części ale tylko w...

Książka rozpoczyna się nietypowo - jesteśmy w środku akcji. Dwójka bohaterów jest świadkiem przemiany dziecka w robaki, a jego rodzice natychmiast zapominają o jego istnieniu.
Nietypowa forma rozpoczęcia akcji skłoniła mnie do dalszej lektury. Dużo się dzieje, jednak momentami gubiłam się w akcji.
Książkę dobrze się czyta, jednak dla mnie nie była jakoś bardo wciągająca.
Wiele wątków pozostaje otwarte, co stwarza możliwość kontynuacji, jednak bardziej pozostawia po sobie niedosyt.

Książkę dobrze się czyta, jednak dla mnie nie była jakoś bardo...

Uważam że ta książka jest stanowczo za słabo oceniana przez innych czytelników. jest zdecydowanie wciągająca dla dorosłego użytkownika który pragnie się trochę rozerwać i lubi ten typ literatury. Bardzo żałuję że to jedyna książka tego autora która została przetłumaczona na język polski. Szczerze polecam.

Czytałem długo, bardzo długo, nie mogłem się zmusić by siąść i czytać. Jednak to nie jest wina książki. Bardzo długo nie mogłem zrozumieć tła wydarzeń, nawet po przeczytaniu nie do końca znam odpowiedzi na pytania, które mnie nurtowały, ale to nic, czytało się bardzo przyjemnie, chociaż z bohaterami nie koniecznie trzeba się ludzi, zwłaszcza na początku książki, raczej zniechęcają do siebie. Z biegiem lektury, zmieniałem zdanie i kibicowałem im coraz bardziej, chociaż raczej nie ze względu na to by im się udało a bardziej dla tego by się w końcu dowiedzieć o co chodzi i kto jest kim.
Podsumowując, dobra, lekka - przynajmniej dla mnie - książka trzymająca w napięciu co potęguje chęć czytania. Polecam. ;)

Moim zdaniem książka była ogólnie fajnie skonstruowana. Wciągająca fabuła niczym z dobrego amerykańskiego filmu. Na brak akcji nie można narzekać. Jednak dla prawdziwego fana fantastyki dzieło to już z początku może odrzucać. Misz-masz kryminału i elementów magii nie zaspokoił moich pierwotnych oczekiwań. Zapewne książka znalazłaby się w kanonie książek najbardziej przeze mnie pożądanych, gdyby nie fatalny język narracji, a także postawa głównego bohatera. Cwaniackie teksty, zachowanie blokowiskowego chuligana, odpychający i irytujący charakter to cechy Raya Lilly. Polecam tę książkę jedynie osobom, które fascynują się klimatami amerykańskiej chuliganki.

Ogólnie książka dobra! Pomysł rewelacja! Zachęcam do przeczytania, bo naprawdę warto. Co do samej treści - widać że autor chciał na siłę przeciągnąć akcje i niestety był efekt: "Zabili go i uciekł".

"Dziecię ognia" to krwawa historia fantasy z mrocznym klimatem. Harry Connolly stworzył naprawdę interesującą fabułę.

Ray Lilli i jego szefowa Annalise Powliss przyjeżdzają do Hammer Bay aby zbadać sprawę nielegalnej magii. Natrafiają na miejscu na nagle umierające dzieci, o których wszyscy zapominają.

Według mnie książka jest warta uwagi.

Według mnie książka jest warta uwagi.

Chciałabym zacząć oryginalnie, ale przy tej książce się nie da. Nie ma co do tego potencjału. Od pierwszej stronie lądujemy w niezłej jatce. Autor od pierwszego zdania buduje napięcie, które z czasem gdzieś umyka.

Głównym bohaterem i narratorem jest były złodziej samochodów i ogólnie typek z pod ciemnej gwiazdy - Raymond Lilly. Temu wydziarganemu kolesiowi towarzyszy jego szefowa Annalise - drobna, równie wytatuowana i bardzo niebezpieczna. Annalise należy do tajemniczego bractwa, które zajmuje się ochroną ludzi przed magią, drapieżcami z Pustek i innymi dziwadłami - ogólnie bardzo niebezpieczna robota. Tym razem ma się ona udać do Hammer Bay, gdzie dzieją się dziwne rzeczy. Jeszcze po drodze trafiają na uciekinierów z miasteczka, ich syn staje w płomieniach i przemienia się w kupkę dziwnych robali. Pewnie serce by wam pękło z rozpaczy, gdybyście mieli przeżyć coś takiego, a gdzie tam Bentonowie już parę sekund po całym wydarzeniu zapominają, że kiedykolwiek mieli dziecko! Śmierdzi czarną magią na kilometr, no nie?

Nasza urocza parka głównych bohaterów robi wszystko by rozwiązać zagadkę. Niestety jest to bardzo słaby punkt ksiażki. Zapowiadało sie naprawdę fajnie, strasznie, wciągająco. Dostałam jakiś ochłap... To przykre. Było kilka mocnych elementów, sam pomysł na stające w ogniu dzieciaki, na kartkę papieru, która dzięki magicznym znakom stała się nożem mogącym przeciąć wszystko i wszystkich, czy magiczne wstążki Annalise... Jednak to wszystko. Nie wiem po co autor napchał tu jeszcze sforę wilkołaków. Nie wniosły one nic poza kilkoma litrami rozlanej krwi i stówą dodatkowych stron. A może autorowi od znaku płacono...
Postacie: marne. Annalise cicha i spokojna, w ogóle nie przeraża. Nic a nic. Nie wiadomo czy jeszcze jest człowiekiem, ale do Ray wydał mi się mniej ludzki. Prawie że niezniszczalny Superman, ile on razy oberwał, ile razy był w kłopotach, których powinien nie przeżyć - nie zliczę. Dodatkowo taki z niego kryminalista jak ze mnie baletnica. Jest po prostu mdły. Żadna inna postać nie przewinęła się przez tę książkę na tyle bym mogła coś o niej więcej powiedzieć. Może to i lepiej, bo by było więcej nietrafionych punktów.

Samo zakończenie też beznadziejne. Akcja po drodze zgubiła swój rozpęd. Autor miał ciekawy pomysł, ale pomysł to nie wszystko. Mogłabym się łudzić, że to wina tłumacza, ale jak głosi słynne przysłowie "z gówna bicza nie ukręcisz".

Skłamałabym gdybym napisała, że książka sie dłużyła, czy że męczyła. To dobrze spędzony czas. Z tej pozycji jest dobre czytadło, niewymagające głębszego zastanowienia. Zwykły odmóżdżacz na wieczór.

Książka bardzo zagmatwana, nie mam pojęcia miejscami o co chodziło w fabule...
Jakbym czytała kolejną część cyklu i nie znała wydarzeń wcześniejszych...

Ale tłumaczenie pierwszorzędne! <3

Książka bardzo zagmatwana, nie mam pojęcia miejscami o co chodziło w fabule...
Jakbym czytała kolejną część cyklu i nie znała wydarzeń wcześniejszych...

Ale tłumaczenie pierwszorzędne! <3

Trudno się oderwać, kiedy już zacznie się czytać. Bardzo polubiłam głównego bohatera i w przyszłości z pewnością powrócę do tej książki.

• Egzemplarze recenzenckie
  • Fabryka Słów
  • Domowa biblioteczka
  • -K: Horrory i inne strachole

Dodaj cytat z książki Dziecię ognia

Video

Video