Bestia

Okładka książki Bestia Piotr Rozmus
Okładka książki Bestia
Piotr Rozmus Wydawnictwo: Videograf Cykl: Bestia (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Bestia (tom 1)
Videograf
2014-04-09
2014-04-09
literatura polska mafia porwanie śledztwo przemoc zabójstwo zagrożenie zbrodnia Szczecinek
Inne

Podobała mi się,to taki bardziej thiller niż kryminał.Nie wiem czy jestem obiektywna bo akcja dzieje się w mieście bardzo mi bliskim,w dodatku w miejscach które bardzo dobrze znam i sam autor jest stamtąd.Polecam !

Pomysł na fabułę świetny. Wykonanie dość dobre, ale seksizm okropny. Dla czytelników o dużej wytrzymałości na przekleństwa i dosadną erotykę.

Grafomania. Jest 3* tylko za jaki taki pomysł fabuły. Wykonanie okropne. Jak scenariusz do filmu klasy C. Trudno uwierzyć, że napisał to ten sam facet co "kompleks boga ". Lektor dobił to "dzieło ". Nie pasował, czytał z przesadnym nadęciem albo jakby coś właśnie skończył przełykać.
Nie polecam.

Nie polecam.

Pomysł na książkę całkiem fajny ale trochę gorzej z realizacją. Trochę to wszystko zbytnio pogmatwane. Mamy jakby trzy sprawy. Jedna -kwestia zemsty byłego mafiozy na gliniarzu, który go zamknął. Druga - brutalne zabójstwa kobiet. No i trzecia ‐ działalność satanistycznej sekty. Trochę to zacdużo ba jeden Szczecinek. Ale jest w miarę ok.

Jak zobaczyłem, że akcja dzieje się w Szczecinku, to uśmiech zawitał na mojej twarzy. Z licznych miasteczek jakie odwiedziłem, Szczecinek zapamiętałem szczególnie sympatycznie. Położone nad samym jeziorem, liczne pomosty z knajpami, zaliczyłem rejs statkiem z plażą po drugiej stronie, jadłem jeden z najsmaczniejszych chlebów z małej piekarni, idąc od jeziora deptakiem do centrum. Do wieży Bismarcka, która odgrywa kluczową rolę w tej historii, niestety nie dotarłem, więc pół dnia, to za mało na zwiedzanie.
Na początku było dość ciekawie i przyziemnie - choć szablonowo, ale jak okazało się, że w niewielkim miasteczku grasuje "Bestia", o której nikt nie wiedział, to trochę naciągane.
Sporo wulgaryzmów i trupów (pierwszy wątek),zapewne lepiej odbierze młodszy czytelnik.

Kolejny autor dodany do ulubionych.
Kolejna jego książka i kolejna udana.
Momentami zbyt mocne opisy, reszta rewelacja.
Bez jakichś niewiarygodnych rzeczy.
Czytałem i momentami patrzyłem na tylną stronę okładki myśląc zaraz koniec.
Polecam

Kolejny autor dodany do ulubionych.
Kolejna jego książka i kolejna udana.
Momentami zbyt mocne opisy, reszta rewelacja.
Bez jakichś niewiarygodnych rzeczy.
Czytałem i momentami patrzyłem na tylną stronę okładki myśląc zaraz koniec.
Polecam

Niby ok, trzymała w napięciu, ale chyba zapomniano tu o jednym wątku na zakończenie ... I tylko to mnie rozczarowało. Bardzo mi przypomina powieść "Upiór w operze".

Książka według mnie rewelacyjna, mroczna, brutalna i bardzo trzymająca w napięciu, dawno nie czytałam tak dobrego thrilleru. Wartka akcja, zaskakujące zwroty akcji, ciekawie nakreśleni bohaterowie, polecam sięgnąć po tą pozycję.

Głównym bohaterem tej powieści jest emerytowany gliniarz, czyli w miarę sztampowo. Po zakończeniu kariery w policji przenosi się on do rodzinnego Szczecinka, aby zaznać trochę spokoju. W tym samym czasie z więzienia wychodzi Łezka, czyli szczeciński mafioso wsadzony do więzienia przez naszego bohatera. Jak nietrudno się domyślić, poszukuje on okazji do zemsty.
Jednocześnie Szczecinkiem wstrząsa seria brutalnych morderstw o charakterze rytualnym, w tle przewija się sekta, oraz okultystyczne sprawy.
Nie jest to wybitne dzieło, takie czytadło dla zabicia czasu. Nie żałuje czasu jaki spędziłem czytając tę książkę, ale obietywnie rzecz biorąc, jest to średniak.

Jednocześnie...

OCENA - 6/10 DOBRA

„BESTIA” Piotra Rozmusa to mieszanka gatunków literackich, kryminał, horror, thriller, romans, dramat więc w teorii każdy powinien w tej książce znaleźć coś dla siebie. Czy tak jest rzeczywiście?, każdy musi przekonać się sam. Rozdziały są krótkie lecz intensywne, książka jest obszerna ale szybko się ją czyta. Myślę, że autora nieco poniosło i trochę nagiął rzeczywistość więc opisywana historia nieco straciła na realności.

Niezależnie od tego książka godna zapoznania, ma swój ładunek emocji i jest ciekawa. Narracja utrzymuje dobry poziom i tak też oceniem tę pozycję. Książka początkowo mnie bardzo zainteresowała i myślałem że ocenię ją wysoko, ale z każdą kolejną stroną brak realizmu i wiarygodności stawał się mocno widoczny i to mi się nie podobało. Myślę też, że autor mógł pokusić się o jej skrócenie, a to z pewnością przyniosło by korzyść, no cóż wybrał inny kierunek i to powoduje, że powieść stała się dobra, nic więcej i tak ją odbieram. Pozdrawiam. Jack_

OCENA - 6/10 DOBRA

• Thriller/sensacja/kryminał