Wojna żydowska

Okładka książki Wojna żydowska Lion Feuchtwanger
Okładka książki Wojna żydowska
Lion Feuchtwanger Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy powieść historyczna
powieść historyczna
Państwowy Instytut Wydawniczy
1960-01-01
1960-01-01

No i dotarłam do końca tej ciekawej powieści. Zajęło mi to troszkę czasu, bo książka objętościowo jest spora, składa się z trzech tomów, a u mnie z czasem wolnym średnio. Sięgając po tę powieść nie zastanawiałam się, o czym dokładnie jest ta książka i nie szukałam jej opisów. Sięgnęłam po nią ze względu na autora, no i nie zawiodłam się. Powieść przeniosła mnie w czasy Cesarstwa Rzymskiego i opowiada o losach żydowskiego literata i historyka, Józefa Flawiusza, żyjącego w I w. n. e. Była to ciekawa postać, nie mająca łatwego życia, przez swój przekorny charakter. Dążył do wybranego przez siebie celu bez względu na konsekwencje. Józef Flawiusz to Żyd, który próbował pogodzić swój naród z państwem rzymskim, co nie do końca podobało się jego rodakom.
Ostatnio nie czytałam książek, których akcja rozgrywa się w czasach starożytnych, a tu przez przypadek trafiłam na „Wojnę żydowską” i bardzo się cieszę, bo książka ciekawa, a jednocześnie można sobie przypomnieć coś z historii Cesarstwa Rzymskiego i jego podbojów na świecie. Przy tym poznałam interesującą postać tamtych czasów, Józefa Flawiusza.

Powieść absolutnie doskonała. Józef mój ukochany bohater.
Do tej historii się wraca. Dla mnie tez twórczość tego pisarza jest absolutnie niezwykłym odkryciem.
Polecam szczególnie "Jefte i jego córka" oraz:
Trylogia
Sukces
rodzeństwo Opperman
Wygnanie

Powieść absolutnie doskonała. Józef mój ukochany bohater.
Polecam szczególnie "Jefte i jego córka" oraz:
Trylogia
Sukces
rodzeństwo Opperman
Wygnanie

Bezwzględnie moja ukochana książka... Trzeciego tomu nie czytuję, bo w niej Józef umiera i nie jestem w stanie zbyt często przechodzić przez ten ból... Trochę żartuję, ale nie bardzo. Zżyłam się z tym bohaterem tak bardzo, że kiedyś tam łapałam się na tym, że myślę i reaguję jak on. A czytałam od początku, środka i od końca, bo pisałam o niej w pracy magisterskiej. Kocham powieści historyczne, które mówią o sprawach i wartościach uniwersalnych!

• Powieść historyczna
  • Powieści
  • Literatura piękna
  • Literatura piękna
  • Lion Feuchtwanger
  • Mainstream

Dodaj cytat z książki Wojna żydowska