Dar Julii

Patronat LC
Tahereh Mafi Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Dotyk Julii (tom 3) Seria: Moondrive fantastyka, fantasy, science fiction
Ignite Me
Małgorzata Kafel
Moondrive
Małgorzata Kafel literatura amerykańska dystopia dotyk

Oficjalne recenzje i

Nigdy nie sądź po pozorach…

[ 47 ] Link do recenzji

Zdecydowanie najlepsza część.

Na półkach: , , , ,

Przeczytane po raz pierwszy: 13 lutego 2016 10/10
Przeczytane po raz drugi: 1 listopada 2020 7/10

Każdy kolejny tom tej serii jest co raz lepszy! Ten z pewnością jest moim ulubionym!

Julia i Warner to jedna z najlepszych par, jakie miałam przyjemność poznać. Są oni również najlepiej wykreowanymi bohaterami serii. Od początku możemy obserwować jak się zmienia ich życie, a to sprawia, że co raz lepiej tych bohaterów poznajemy i zaczynamy rozumieć czynniki, które nimi...

W opowieści o Julii podoba mi się to, jak główna bohaterka się zmienia. Autorka nie narzuca jej nieomylności. Jej oceny, jej wybory, zmieniają się razem z jej wiekiem i doświadczeniami, tak jak w prawdziwym życiu.

Jedna z moich ulubionych serii!

"Dar Julii" to zdecydowanie najlepsza część całej trylogii oraz idealne zakończenie całej przygody.

Uwielbiam dialogi z Kenjim, kocham całą osobę Warnera, nawet Julia niebywale wydoroślała. Jedyną osobą, której totalnie nie popieram jest Adam. Zupełnie się zmienił i był jedynym bohaterem, który wnosił do całego świata nutkę goryczy....

Rzadko się zdarza, by zakończenie jakiejś serii mnie nie zawiodło, ale... tak było tym razem! Ostatnia część trzymała w napięciu do ostatniej strony.

To było świetne! Nie spodziewałam się, naprawdę.

Książka jest niemal w całości o Warnerze i Julii, co jest cudowne. Warner jest wg mnie najlepiej zbudowaną postacią. Kenji też skradł mi już serce choć jego żarty są rodem z podstawówki. Julia jest jeszcze lepsza i nareszcie zasługuje na szacunek. Nie potrafiłabym już ruszyć kiedykolwiek pierwszej części i przypominać sobie...

Im dłużej mamy przyjemność zagłębiać się w serię o Julii, tym mniej zalet można w niej wskazać.

KOCHAM! *.* <3

Rzadko trafia się na takie książki jak ta, gdzie każdy tom jest lepszy od poprzedniego :D
Kipi tu od emocji, co sprawia, że czyta się z podwyższonym pulsem i 'pożera' się książkę :P
Jedna z tych pozycji gdzie chcesz dotrzeć do końca historii, a jednocześnie nie chcesz haha
Ale na szczęście są jeszcze 3 części^^ niestety nie wydane w Polsce ;/
Teoretycznie...

"Dar Julii" to trzecia część "Shatter me".
Julia jest jedyną osobą, która może powstrzymać Komitet Odnowy przed dalszym niszczeniem społeczeństwa. Niestety, aby tego dokonać musi przyjąć pomoc kogoś, kto wcześniej nie był wart jej zaufaniem. Jednakże, Warner się zmienił i będzie walczył o jej zaufanie. Pokaże, że naprawdę chce jej pomóc. Przy okazji po drodze okaże się, że...

Dyskusje

7 165