Awantura o Basię

Kornel Makuszyński Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry literatura dziecięca
Wydawnictwo Iskry
literatura dziecięca
1955-01-01

Okładka książki Baśnie polskie Jan Kasprowicz, Janusz Korczak, Józef Ignacy Kraszewski, Irena Kwintowa, Józef Lompa, Kornel Makuszyński, Gustaw Morcinek, Alojzy Nagel, Bronisława Ostrowska, Janina Porazińska, Bolesław Prus, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Zuzanna Rabska, Henryk Sienkiewicz, Ewa Szelburg-Zarembina, Stanisław Wasylewski, Stanisław Świrko
8,1
Baśnie polskie Jan Kasprowicz, Jan...
Okładka książki Przygody Koziołka Matołka. Księga 2 Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
7,2
Przygody Kozio... Kornel Makuszyński,...
Okładka książki Przygody Koziołka Matołka. Księga 3 Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
7,2
Przygody Kozio... Kornel Makuszyński,...
Okładka książki Przygody Koziołka Matołka. Księga 4 Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
7,1
Przygody Kozio... Kornel Makuszyński,...

Niedawno kupiłam sobie cudne wydanie tej książki z 1958 roku i gdy zobaczyłam je na Allegro, to aż oczy mi się zaświeciły do okładki, gdyż wcześniej tego wydania nigdy nie widziałam.
Okładka to dzieło Jana Młodożeńca, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu, grafika i malarza. Młodożeniec współpracował również z wydawnictwami, nie tylko z ISKRY,...

Wróciłam do tej lektury po wielu latach i warto było! Wzruszająca i zabawna - ah to poczucie humoru pani Tańskiej! Uwielbiam :)

Ciekawa książka , szybko się czyta. Sięgnęłam po nią ze względu na wspomnienia, jest to książka która babcia czytała mi jak byłam mała, teraz po tylu latach sięgnęłam po nią sama i się nie rozczarowałam. Jest to książka która na długie lata zapada w pamięć. Polecam

Super książka! Polecam tylko na początku jest nudna a potem idzie całą parą polecam.📕

Nie jestem w stanie powiedzieć,ileż to razy miałam bliskie spotkanie z tą pozycją książkową. Do czytania,słuchania i oglądania.Teraz słuchałam K.Jandy.Z odpowiednim temperamentem interpretowała. Lubię żwawość. Styl pisania K.Makuszyńskiego jest jedyny w swoim wyrazie.I zawsze odpowiedni dla danej osoby i zaistniałej sytuacji. Delicje!

Basia w swoim krótkim życiu doświadczyła wielu nieszczęść i zawirowań. Na swej drodze spotkała sporo życzliwych osób, które dzięki jej dziecięcej radości i pogodzie ducha zmieniły się nie do poznania. Wkradła się w ich serca i stopiła lód, spowodowany samotnością i gorzkim życiem.
Przez komiczne pomyłki, powstały same awantury, których głównym bohaterem była Basia.
Książka...

1987

+126/2020 (A)

Przeniosłam się do dzieciństwa

książka symbol mój prywatny

przeczytaliśmy ją na dobranoc razem z TW Mieszko dosyć sprawnie i podobała nam się (przynajmniej tak odbieram odczucia syna wyrażone poprzez lekkie zniszczenia okładki gdy syn czytał ją samodzielnie zbyt namacalnie)

jednak dla mnie ta zawsze będzie czymś więcej
wyciągnięciem ją z półki w domu rodziców i z miejsca wróciły wspomnienia, że to...

Jedna z tych ksiazek, przy ktorych czlowiek dorastal i sie wychowywal. Cos pieknego - przywodzi na mysl tyle wspomnien. Czy jest ktos, kto tego nie przeczytal lub obejrzal w wersji filmowej, badz chociazby slyszal o tym w czasach swojego dziecinstwa? :)

9 466
    1 053