To Professor, with Love

Okładka książki To Professor, with Love Linda Kage
Okładka książki To Professor, with Love
Linda Kage Wydawnictwo: Linda Kage Cykl: Forbidden Men (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Forbidden Men (tom 2)
Linda Kage
2014-04-26
2014-04-26

Chyba w ostatnim czasie mam szczęście do dobrych książek, bo każda, która ląduje w moich rękach naprawdę mi się podoba.

„Do pani profesor z miłością” to drugi tom serii „Forbidden Men” autorstwa Lindy Kage, wiem, że u nas w Polsce wydany jest pierwsza część tej serii, aczkolwiek nie miała jeszcze okazji jej czytać, co nie zmienia faktu, że będę musiała to nadrobić.

Bardzo lubię romanse na linii student — wykładowca. Strasznie podobają mi się emocje, które mają wtedy miejsce. Sięgając po tę książkę nie sądziłam, że aż tak mi się spodoba. Relacja między bohaterami rozwija się dość wolno, ale podobało mi się to. Lubię slow burn, ale nie takie „bardzo slow” więc dla mnie to było idealne. Bardzo spodobał mi się również pomysł na fabułę, tak jak wspomniałam lubię takie, ale rzadko po nie sięgam.

Książką wciąga w świat bohaterów już od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać, do czasu, aż nie przeleci się ostatniej strony… I od pierwszych stron zaczyna się zabawa emocjami, których tu z pewnością nie zabraknie. Zarwałam dla tej książki noc i naprawdę tego nie żałuję. Autorka ma tak cudowne pióro i tak cudownie bawi się emocjami. Kiedy trzeba wywoła łzy, czy rozbawi.

Ja jestem niesamowicie zadowolona z tej lektury. „Do pani profesor z miłością” to książka, która swoim komfortem sprawiła, że nie można się od niej oderwać. Polecam z całego serca!

Bardzo...

„Pra­gnę­łam do­sko­na­łe­go za­koń­cze­nia. W bo­le­sny spo­sób prze­ko­na­łam się, że nie wszyst­kie wier­sze się ry­mu­ją, a nie­któ­re hi­sto­rie nie mają wy­raź­ne­go wstę­pu, roz­wi­nię­cia i za­koń­cze­nia”.

– Gilda Rad­ner

„Świat łamie każ­de­go i potem nie­któ­rzy są jesz­cze moc­niej­si w miej­scu zła­ma­nia”.

– Er­nest He­min­gway, Po­że­gna­nie z bro­nią

„Może i męż­czy­zna od­krył ogień, lecz to ko­bie­ty zna­la­zły spo­sób, aby go po­skro­mić”.

– Can­da­ce Bu­sh­ne

▪️Premiera: 21.12.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

Studencka gwiazda futbolu oraz wymagająca Pani profesor, która ma z nim na pieńku? Kusi? Oby! bo książka "Do pani profesor z miłością" to fantastyczna historia zakazanej i jednocześnie gorącej miłości, która zrodziła się z początkowej niechęci i totalnego braku sympatii 🔥

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że autorka w swojej powieści pięknie przechodzi od uczucia nienawiści do miłości. Nic się nie dzieje zbyt wolno ani zbyt szybko. Naszym zdaniem jest idealnie. Bohaterowie mogą wydać Wam się w pewnym momencie może nieco zadufani lub opryskliwy jednak będzie to iluzja. Prawda jest taka że każde z nich borykać się będzie z dużym bagażem doświadczeń i obowiązków przez, które nawet gdyby chcieli nie mogą cieszyć się, życiem na podobnym poziomie co osoby im podobne. I tak kibicowałyśmy im bardzo mocno trzymając kciuki za to aby wszystko się w ich relacji poukładało jednakże... Wiecie jak jest. Nie zawsze dostajemy wszystko to co chcemy. O ile do Noela nie miałyśmy żadnych zastrzeżeń tak Aspen mimo iż była parę lat od chłopaka starsza to czasami zachowywała się niedojrzale niczym nastolatka z piekła rodem czym mocno zaszła nam za skórę, gdyż "z góry" zakładała pewne rzeczy zamiast przedyskutować z chłopakiem swoje wątpliwości...

Powyższa powieść skupiać się będzie w głównej mierze na relacji bohaterów, ich problemach oraz otoczce wokół nich. Będziecie mieli tu tak naprawdę 2, może 3 sceny erotyczne natomiast będą one niezbyt rozpisane co ucieszy zwłaszcza osoby preferujące ich minimalizm w danej lekturze. Ci jednak co liczą na trochę ognia w powieści również się nie zawiodą. Chemia i pożądanie są tak silne, że czujemy je niemalże na własnej skórze 😎

Czego spodziewać się jeszcze możecie po powyższej lekturze? Na pewno realizmu. To książka new adult z którą utożsamić się może nie jedna osoba dźwigająca na barkach brak atencji ze strony własnych rodziców a także te osoby, które muszą walczyć o przetrwanie i myśleć o utrzymaniu nie tylko siebie ale i sobie bliskich. Autorka pokazuje także z czym wiąże się brak zaufania do drugiego człowieka, brak szczerej rozmowy a przede wszystkim brak w naszym życiu miłości i bliskości. Dla osób, które czytały 1 tom zapewne dodatkowym plusem będzie fakt, że ponownie spotkamy bohaterów z 1 tomu 😁

"Do pani profesor z miłością" to naprawdę świetna, wartościowa i godna polecenia książka, która pokaże, że czasami aby zaznać szczęścia trzeba najpierw puścić je wolno... #musthave #mustread

@wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

– Gilda Rad­ner

– Er­nest He­min­gway, Po­że­gna­nie z...

Niech nie zmyli was opis tej książki- według niego zapewne spodziewacie się mocnego age gap’u, gdzie to ona jest starsza? Nic bardziej mylnego. Owszem, dostajemy taki motyw, jednak główna bohaterka ma zaledwie 23 lata, co sprawia, że różnica wieku wynosi dokładnie 2 lata, a nie 20. Wiele motywów w tej książce zostało zaczętych i zakończonych, ale żaden z nich nie był rozwinięty na tyle, aby coś z niego wynieść. Sam romans raczej niezbyt spektakularny, spodziewałam się zdecydowanie czegoś więcej. Nie jest konieczna znajomość poprzedniej części tej serii, jednak jeśli macie ją w planach, to czytajcie w zalecanej kolejności- jest kilka nawiązań do 1 tomu, które zdecydowanie go spojlerują. Książkę czytało się przyjemnie, jednak ocenę zdecydowanie zaniża ilość nierozwiniętych wątków oraz moim zdaniem mylący opis, po którym można spodziewać się czegoś innego.

Przyjemny romansik. Tak bym go nazwała. Jakiegoś wielkie WOW i zachywtów nie było ale tez nie rozczarowuje. Aspen mnie tylko chwilami wkurzała bo mialam wrażenie, że jak na dorosłą 23 letnią kobietę jest z deka niedojrzała.

No i odradzam audibooka. Lektorka i jej nosowy akcent to udreka dla uszu a lektro wcale nie był lepszy :/

Ciekawa historia 👍

Ciekawa historia 👍

🌺 Recenzja 🌺

Można powiedzieć, że Noel Gamble jest gwiazdą swojej uczelni, ale nie wszyscy wiedzą, że nie zawsze tak było, bo udało mu się jedynemu z całego rodzeństwa wyrwać z zupełnie innego świata, niż ten w którym żyje teraz. Chłopak może ulec pokusie, ale to by go bardzo dużo kosztowało. Tą pokusą jest pani profesor Aspen Kavanagh.

„Do pani profesor z miłością” to drugi tom z serii „Forbidden men”. Noel zaczął odnosić sukcesy, ale nikt nie wie, że jego przeszłość nie była taka wspaniała. Jednak mimo zmiany, jaką wprowadził do swojego życia, nie zapomniał o tym, ani o tych, którzy nadal znajdują się w tym samym położeniu, co on wcześniej. Mowa tutaj o jego rodzeństwie, o które się martwił i troszczył. W jakiś sposób to wszystko sprawiło, że stał się szybciej dojrzały, a ma naprawdę dużo na głowie, bo musi dzielić swój czas między bliskie sobie osoby, uczelnie, mecze, a mimo to znajduje jeszcze czas na chwile dla siebie. Teraz w jego życiu pojawia się pokusa, której bardzo ciężko się oprzeć. Sprawy nie ułatwia też to, że drugiej strony również coraz ciężej się powstrzymać przed wykonaniem kolejnego ruchu. Dla Aspen bycie wykładowcą, nie jest tylko pracą, ale też pasją. Dzięki niej może się realizować i rozwijać. Niestety czuje się samotna. Skrywa również pewien sekret, co jest dla niej trudnym tematem. Ta dwójka ma swoje problemy, z którymi radzi sobie bez pomocy innych. Dlatego też połączyło ich coś więcej niż cielesność, a jakiegoś rodzaju głębsze połączenie.

Niestety wcześniej nie znałam tej autorki ani tej serii, a szkoda. Żałuje też, że bardzo ciężko zdobyć pierwszy tom z tej serii w wersji papierowej, bo chętnie miałabym go u siebie na półce. Opowiada on o innej parze, niż ta część, której dotyczy recenzja, więc spokojnie można go czytać oddzielnie. Historia Noela i Aspen jest naprawdę bardzo dobra. Przez to, że kompletnie nie miałam wcześniej styczności z autorką, nie wiedziałam zupełnie czego się spodziewać, a bardzo miło się zaskoczyłam. Dałam się wciągnąć w obserwowanie relacji Noela i Aspen, której udało się we mnie wywołać różne emocje. Podobało mi się w jaki sposób autorka poprowadziła ich znajomość, bo to ją tutaj uważam za największy plus. Jestem ciekawa kolejnych tomów z tej serii, więc mam nadzieje, że zostaną one u nas wydane.

🌺 Recenzja 🌺

„Do pani profesor z miłością” to...

Historia, podczas której czytania przez większość czasu nie wiedziałam co myśleć.

Życie Noela nie należy do łatwych. Mężczyzna ciężko się uczy, aby utrzymać stypendium sportowe oraz pracuje, aby wspomóc finansowo młodsze rodzeństwo. Jego życie jeszcze bardziej się komplikuje przez doktor Kavanagh, wykładowczynię literatury angielskiej. Kobieta budzi w nim pewne uczucia i okaże się, że Noel także nie jest jej obojętny.

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie motyw zakazanej relacji, bo mamy wykładowczynię i studenta. Wiedziałam, że to będzie dosyć oryginalna historia, bo dotychczas wszelkie książki z motywem zakazanej relacji na studiach to były książki, w których to on był wykładowcą, a ona jego studentką. Byłam bardzo ciekawa, jak ta historia będzie wyglądać, kiedy role są odwrócone. Powiedziałabym, że w wątku zakazanej relacji pomiędzy Aspen a Noelem brakowało mi większego dreszczyku emocji wynikającego z faktu, że ich romans jest zakazany.
Nie potrafiłam też zaakceptować faktu, że czyli Aspen miała zaledwie trzy 23 lata i już miała doktorat, i do tego wykładała na prestiżowej uczelni. Nie pasowało mi to ze względu na fakt że, w tak młodym wieku bohaterka ma tak wysokie stanowisko i tytuł. Jestem przyzwyczajona bardziej do historii, w których mamy ten zakazany związek i osoba na stanowisku wyżej jest trochę starsza od drugiej połówki, a tutaj między bohaterami było zaledwie dwa lata różnicy. Wydaje mi się właśnie, że przez ten brak różnicy wieku w historii ten ich związek nie wywołał we mnie tylu emocji, co w innych książkach.
Tak do połowy książki miałam o niej średnie zdanie, bo właśnie nie czułam tego dreszczyku. Jednakże druga połowa książki wywołała we mnie dość wiele emocji i znacząco podniosła moją ostateczną opinię na temat historii.
Powiedziałabym, że jest to historia emocjonalna i dowiadywanie się o tym, jak wygląda życie Noela i wszystko, co musi przechodzić i co robi dla swojej rodziny naprawdę łapało za serce i wzruszało. Dodatkowo mamy też Aspen, której życie kolorowe także nie jest, bo od urodzenia jest ignorowana przez swoich rodziców, którym tylko zależy na tym by miała jak najwyższy tytuł naukowy i żeby spełniała ich oczekiwania.
Jeśli chodzi o relację między głównymi bohaterami to była ona przyzwoita, ale tak jak już wspominałam wcześniej, brakowało mi w niej tej iskierki. Oczywiście było dużo pikanterii między nimi, jednak mimo wszystko nie do końca to czułam. I też w niektórych momentach główna bohaterka jak dla mnie zachowywała się dostać infantylnie i to właśnie Noel był tym, który przez większości książki, moim zdaniem, był bardziej dojrzały.
Mimo wszystko nie żałuję przeczytania tej książki, bo dosyć dobrze spędziłam z nią czas, jednak spodziewałam się czegoś mocniejszego ze względu na fakt, że historie o podobnej tematyce już czytałam i w nich dużo się działo. Sądziłam, że także tutaj tak będzie, ale nie do końca tak było.

Ta część zdecydowanie bardziej przypadła mi go gustu. Bohaterowie świetnie wykreowani, chemia między nimi jest fantastycznie opisana. Fabuła bardzo ciekawa. Nie chodzi tylko o ich zakazaną relację ale także o ich rodziny i przeszłość, która nie była kolorowa. Obydwoje poszukują czegoś więcej w życiu. Liczę na kolejne części z serii w polskiej wersji językowej.

Współpraca reklamowa

Noel jest znanym na uczelni sportowcem, skrywającym przed innymi swoją przeszłość i kłopoty z ktróymi musi zmagać się sam, aby pomóc rodzinie. Nie pomaga mu w tym młoda wykładowczyni, przez którą jego stypendium jest zagrożone...

Jestem wielką fanką książek zarówno z zakazaną relacją jak i motywem wykladowca × uczeń, więc gdy dowiedziałam się, że te wątki są tu zawarte nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Pierwszy tom czytałam już jakiś czas temu i mało co z niego pamiętałam, lecz spokojnie obejdzie się bez jego znajomości, gdyż ta historia opowiada o innych bohaterach i muszę przyznać, że jest dużo lepsza i ciekawsza. Dużym zaskoczeniem na plus jest na pewno to, że to właśnie kobieta jest wykładowcą, choć jest starsza zaledwie o 2 lata, jest to miłym i niecodziennym wyjątkiem, gdyż pokazuje tę relację od innej strony, która nie jest dość popularna w świecie romansów.

Pochłonęłam tę historię w jeden wieczór, na pewno pomogło mi w tym niesamowite i lekkie pióro autorki, lecz w głównej mierze relacja powstała między bohaterami tak bardzo mi się spodobała, że nie mogłam się od niej oderwać dopóki nie poznałam zakończenia, które choć bardzo mi się podobało, sprawiło jednocześnie, że nie mogę się doczekać następnych tomów o przyjaciołach Noela i jego rodzeństwie. Uczucie między bohaterami rozwijało się stopniowo, lecz nie było tutaj momentów, które by znudziły czytelnika monotonicznością, na każdym kroku czekają na nas różne zwroty akcji, a połączone z uczuciem, które nie powinno powstać stanowią idealną całość.
Najbardziej urzekła mnie nić, która połączyła serca bohaterów, przez którą byli wstanie poświęcić wszystko, aby zaznać odrobiny szczęścia razem.

Aspen jest młodą wykładowczynią, która przez swoich rodziców, nigdy nie poznała czym jest prawdziwe dzieciństwo. Z kolei Noel ukrywa się za maską typowego niegrzecznego chłopca dla, którego liczy się wyłącznie sport i przypadkowe dziewczyny. Już po pierwszych stronach widzimy, jednak że jest on młodym chłopakiem na którego ramionach spoczywa za dużo obowiązków i zmartwień.

Nie zabrakło tutaj bólu, gdyż przeszłość Aspen i Noela ma znaczący wpływ na ich codzienność, co w wielu momentach wywołało u mnie łzy. Choć ich dusze zostały naznaczone w wielu miejscach cierpieniem, pojawienie się tej drugiej osoby pokazało im, że czeka na nich światełko w tunelu.

Jeśli szukacie historii z oryginalną fabułą i piękną relacją, która skupia się na czymś więcej niż czysto fizycznym kontakcie, gdzie zaznacie masy emocji to zdecydowanie powinniście sięgnąć po tę powieść.

Współpraca reklamowa

„Do Pani Profesor z miłością” to książka, wobec której nie mogłam przejść obojętnie. Twórczość Lindy Kage miałam okazje poznać kilka lat temu. Zakochałam się wtedy w „Cenie pocałunku” i łamało mi się serce na myśl, że kolejne tomy nie będą wydawane. Możecie więc wyobrazić sobie moje zdumienie, radość i ekscytacje, gdy dowiedziałam się, że 2 część serii „Forbidden Men” (którą spokojnie można czytać bez znajomosci 1 tomu!!) się jednak u nas pojawi.

Autorka po raz kolejny mnie zaczarowała. Stworzyła historie, którą pochłonęłam praktycznie w jeden dzień. Uwielbiam motyw zakazanej relacji i cieszę się, że został on wykorzystany i to w takiej formie! Zazwyczaj w romansach to mężczyzna jest profesorem, a tutaj było inaczej! To Aspen wykładała na uniwersytecie i musiała sobie poradzić z pewnym upartym studentem.

Podobało mi się to, że fabuła nie opierała się jedynie na potajemnych schadzkach i walce z zakazanymi pragnieniami. Bohaterowie mieli realne problemy i trudności, z którymi musieli się zmierzyć.

Noel zaimponował mi tym, jak wspierał swoje rodzeństwo. Chłopak bardzo wcześnie musiał dorosnąć, jednak to nie przeszkodziło mu w realizacji marzeń. Uczył się, trenował, rozgrywał mecze, pracował i jakimś cudem znajdował jeszcze czas na odpoczynek oraz spotkania z przyjaciółmi.
Aspen również była ambitna i widać było, jak kochała uczyć. Gdy przekraczała próg sali wykładowej, to w końcu mogła oddychać pełną piersią. Uwielbiała przekazywać innym wiedzę, prowadzić dyskusje i wzbudzać zainteresowanie literaturą.
„Do pani Profesor z miłością” to książka, która wywołała we mnie wiele emocji. Całą sobą pokochałam bohaterów, kibicowałam im i martwiłam o ich losy. Niezwykłym atutem okazały się także momenty, w których pojawiały sie postacie z „Ceny pocałunku”. Jak ja za nimi tęskniłam! Na pewno nie raz będę jeszcze wracać do tej serii, a wam ją polecam.

• Romans

Linda Kage Do pani profesor z miłością Zobacz więcej