Mąż zastępczy

Wydawnictwo MG
2014-03-19
2014-03-19
literatura polska

Bardzo sympatyczna książka i bardzo fajnie się czytało,nie znałam pisarki z tej strony gdyż zawsze kojarzyłam tą panią z komediami kryminalnymi,tytuł książki trochę podchwytliwy bo raczej by się kojarzył do zadań specjalnych a tu taka proza życia ale myślę że taki h mężów zastępczu h przydało by się o wiele więcej

Styl pisarski Joanny Chmielewskiej jest nieoceniony - bardzo ciepły i pogodny. Samo czytanie jej historii ma tę właściwość, że wprowadza w miły nastrój. Wydaje mi się, że jednak w innych książkach dała troszkę większy popis swojego pisarskiego talentu.
"Mąż zastępczy" to zdecydowanie lektura warta przeczytania, ponieważ jest podnoszącą na duchu historią splatającą losy głównego bohatera i wielu innych postaci przedstawione w bardzo pozytywnej perspektywie. Jedynym minusikiem całej książki byłoby być może to, że w pewnych momentach dialogi i wątki są "przeinfantylizowane", niemniej jednak nie jest to normą i książka przez większość wątków trzyma swój wysoki jakościowo poziom.

Książka może i lekka i przyjemna ale spodziewalam się czegoś lepszego

Książka może i lekka i przyjemna ale spodziewalam się czegoś lepszego

Bardzo dobra książka na letnie leniuchowanie. Dobrze się bawiłam, czytając tę pozycję, choć momentami historia była "lekko naciągana". Czegóż można chcieć więcej od książki na wakacyjne nicnierobienie. Polecam

W mojej ocenie " zastępczy mąż " to przyjemna lektura. Lekka, nie nużąca. W sam raz na letnie popołudnie.

Nie wiem, dlaczego w opiniach jest" lekka, łatwa i przyjemna"?? Ja w tej opowieści znalazłam sporo goryczy, nieco zadumy i trochę rozczarowania życiem.
" Mąż zastępczy" , jak wszystkie książki Joanny M. Chmielewskiej, pod płaszczykiem humoru, śmiechu i zabawnych sytuacji niesie pewne przesłanie... Warto próbować zmienić życie, wśród tłumu obojętnych, zawsze znajdzie się kilka serdecznych osób, gdy jest tak źle, że nie może być gorzej, to tylko może być lepiej.
Bohater niespodziewanie dla siebie odkrywa, że świat jest różnorodny, ciekawy i zaskakujący. Podejmując wyzwanie zawodowe, nie tylko sam się zmienia, ale i ma duży wpływ na życie innych. Oczywiście nie brakuje tu sytuacji zabawnych, niemal kabaretowych - to jednak nie czyni tej książki miałkim i płytkim " czytadłem" , ale uroczą, wciągającą i zabawną lekturą. Dotychczas przeczytałam tylko " Poduszkę w różowe słonie" , ale po " Mężu zastępczym" mam zamiar nadrobić zaległości.

Lekka, łatwa i przyjemna, plus za ciekawe opowieści, których wysłuchuje główny bohater.

Lekka i przyjemna.

Lekka i przyjemna.

"Mąż zastępczy" to powieść pełna humoru. Świetnie się przy niej bawiłam.
Piotra, głównego bohatera, poznajemy w momencie gdy zostawia go żona, i traci pracę. Sąsiadka prosi go o pomoc w tzw. męskiej pracy w domu. I tym sposobem trafia na pomysł by w ten sposób zarabiać. Nowa praca wypełnia niemal całe jego życie, a zlecenia są różne, różniste... Zabawne i wzruszające... Polecam!

"Mąż zastępczy" to powieść pełna humoru. Świetnie się przy niej bawiłam.

Bardzo fajna i lekka książka. Z pozytywnym przekazem. Nie ma jakiejś super akcji ale lubię takie książki na ciemne wieczory.

• Ebooki
  • 2015