Pretty Little Liars. Tajemnice Ali

Okładka książki Pretty Little Liars. Tajemnice Ali
Sara Shepard Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Pretty Little Liars (tom 0.5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pretty Little Liars (tom 0.5)
Ali's Pretty Little Lies
Otwarte
2014-03-17
2013-01-02
Mateusz Borowski
Pretty Little Liars

Kiedyś jeszcze w gimnazjum czytałam całą tę serię. Bardzo mnie intrygowała postać Ali jako ta popularna i wredna dziewczyna. Nie raz spotkałam takie dziewczyny u siebie w szkołach. Cieszę się, że taka książka powstała. Byłam bardzo ciekawa co siedzi w głowie Ali.
Ta książka jest oznaczona jako 0.5 czyli trzeba ją przeczytać przed pierwszym tomem. Nie jestem pewna czy to...

Bohaterowie 6/10
Akcja 6/10
Sposob pisania autorki:7/10
okładka: 6/10
kreatywność:7/10
Fajnie jest zajrzeć w głowę Alison i Courtney. Jak dla mnie dość dobry tom, osobiście polecam jako dodatek do PLL :)

Pierwsza moja książka tej autorki i nie wiem czy nie ostatnia. Wydawało mi się, że wątek mnie wciągnie, bo dlaczego by nie skoro mamy dwie siostry bliźniaczki - tą dobrą i tą złą. Ale nic z tego. Może gdybym miała naście lat byłoby inaczej, lecz na dzień dzisiejszy mówię nie. Szkoda mojego czasu.

Uff, koniec serii. Tę książkę przeczytałam jako ostatnią. Ta część była ciekawa, coś innego niż w reszcie tomów. Warto przeczytać jako uzupełnienie całej serii.

Miałam co do niej duże nadzieje. Tysiące osób polecające serię "słodkie kłamstewka' zachęciły mnie do przeczytania Tajemnic Ali jako pierwszych (podobno tom 0,5). Jednak nie mogę jej dokończyć. Zacięłam się w połowie. Dlaczego? Sama nie wiem... Na pierwszy rzut oka językowo jest okej. Przyjemna dla oka czcionka powinna się przecież szybko czytać. Sama historia przedstawiona...

Zaskakuje.

Zastanawialiście się jak wyglądały losy tych dwóch sióstr? Ja tak. Niesamowicie intrygowała mnie przeszłość dziewczyn.

Dodatek ten opowiada o losach dwóch sióstr - Alison DiLaurentis oraz Courtney DiLaurentis. Były one niezwykle ślicznymi bliźniaczkami. W wieku pięciu lat zachowywały się niczym papużki nierozłączki. Wszystko robiły razem, lecz przyszedł taki dzień, kiedy...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajnie było być w głowie Alison, dowiedzieć się co myśli najpopularniejsza dziewczyna w szkole. I powiem wam, nie tego się spodziewałam, myślałam, że będzie pusta i głupia, że będzie jej zależeć tylko i wyłącznie na popularności (oczywiście zależy jej bardzo na tym, ale nie tylko). A się okazało, że ona też może być czasem smutna i też ma swoje problemy.
Ale nie wyklucza to...

Intrygujący dodatek

Ogromnie się zawiodłam, choć zastanawiając się głębiej czy jedna książka mogłaby wyjaśnić wszystko (w tej serii)? Sięgając po nią myślałam,że znajdę odpowiedzi. Dostałam bardzo ogólny zarys sytuacji (który znałam z innych źródeł),książka nie rozjaśniła sytuacji. Nie wiem czy to trik na następną część tajemnic prawdziwej/fałszywej Ali,ale nie podoba mi się to. Tak naprawdę...

1 313
    1 162