Niezwykłe przyjaźnie

2014-01-01
2014-01-01
Justyna Rudnik
zwierzęta

Przesłodkie, cudowne, wzruszające!! Must read dla każdego miłośnika zwierząt!
Historie opisane w książce pokazują nam, że zwierzęta zupełnie odmiennych gatunków, mimo tak wielu różnic potrafią wypracować ze sobą wspólny język, "zaprzyjaźnić się" lub pomóc sobie wzajemnie wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebują. Po przeczytaniu byłam tak zakochana w niektórych historiach, że szukałam więcej informacji i zdjęć w internecie. <3 Bardzo polecam!

Przesłodkie, cudowne, wzruszające!! Must read dla każdego miłośnika zwierząt!

Pięknie wydana książeczka, ciekawe przypadki niezwykłych związków międzygatunkowych.

Prawdziwa przyjaźń nie ma granic i nie tylko ludzie jej potrzebują ."Niezwykle przyjaźnie"to zbiór opowieści o zwierzętach ,które -choc nie łączą ich żadne więzi krwi-nieoczekiwanie stają się sobie bardzo bliskie i obdarzają się ciepłem oraz zaufaniem ,stanowiącymi fundament prawdziwej przyjaźni.
Przepiękne zdjęcia i opisy. Polecam oglądać i czytać wraz z dziećmi. Każda historia inna ,ale w każdej odnajdziemy odpowiedź na pytania: ale jak to możliwe?,dlaczego?,dlaczego tak się stało?
Poznamy:
Słonia afrykańskiego i owce,
Niedźwiedzia himalajskiego i czarnego kota
Młodego rysia i jelonka
Psa i kota
Geparda i owczarka anatolijskiego
Kakadu i kotka
Oraz wiele,wiele innych przyjaźni...
Myślę że ludzie czasami powinni brać przykład ze zwierząt...

Przepiękne zdjęcia i opisy. Polecam oglądać i czytać wraz z dziećmi. Każda...

Ta książka to zbiór kilkudziesięciu krótkich historii dotyczących zaskakujących międzygatunkowych przyjaźni z całego świata( choć głównie z USA). Kto mógłby przypuszczać, że kot zaprzyjaźni się ze szczurzycami, młoda lwica będzie spać wtulona w antylopę,a spanielka będzie się bawić z sową? Autorka obala teorię, że zwierzęta nie wykazują ludzkich emocji i uczuć. Klacz ratuje życie małemu jelonkowi, tygrysy wychowują się z małpkami,pies całymi dniami pływa w basenie z delfinami...Kotka staje się przewodniczką dla niewidomej półlabradorki, suczka papillona karmi wiewiórkę i traktuje ją jak własne szczenię.Do moich ulubionych należy opowieść o gołębicy i makaku, niezwykle wzruszająca. Niejednokrotnie zastanawiałam się, co da się wytłumaczyć w sposób biologiczny,a co jest wręcz niewiarygodne i niesamowite. Sama mam psa i papugi. Mój czworonóg wychowywał się z nimi od szczeniaka i co prawda nie atakuje swoich współlokatorów, nie wykazuje żadnego zainteresowania, ale za to papuga chętnie na nim siada podczas lotów po pokoju ;).Lektura przyjemna, bogata w kolorowe fotografie,godna polecenia. Zmieniła mój sposób patrzenia na świat zwierząt- pomimo, że w większości przypadków ingerował człowiek, to i tak dogadanie się i zaprzyjaźnienie należało do zwierząt. Prawdziwa przyjaźń jest piękna, budująca, ratująca życie i możliwa wszędzie, a czasami trafia się tam, gdzie się tego zupełnie nie spodziewamy ;).
Ogromny plus dla autorki za wyszukanie i rzetelne streszczenie przeróżnych opowieści o relacjach między przedstawicielami gatunków z całej kuli ziemskiej- nosorożców, antylop, lwów, tygrysów, świnek morskich, kotów, ryb, psów, koni, owiec, gepardów i innych.

Prawie 50 krótkich i ciekawych historii, lekko i przyjemnie się czyta, bardzo pozytywna książka :)

Nie jest to właściwie książka tylko dziennik zapisany różnymi historiami zwierząt z całego świata i o ich niezwykłych przyjaźniach. Naprzykład pies przyjaźni się z małą świnką wietnamską, albo dorosły koń z jelonkiem.

2041

Ciekawe historie i przecudowne zdjęcia!!! Wspaniałe przyjaźnie! Jestem zachwycona!!!
Absolutnie obowiązkowa książka na półce wszystkich zwierzakolubów.

Absolutnie obowiązkowa książka na półce wszystkich zwierzakolubów.

• Zwierzęta
  • X: Zwierza
  • O zwierzętach
  • Pejper

Dodaj cytat z książki Niezwykłe przyjaźnie