Powstanie Styczniowe . Zryw wolnych Polaków

Jarosław Szarek Wydawnictwo: AA powieść historyczna
AA
historia powstanie powstanie styczniowe walka Polska Polacy zabory
powieść historyczna
historia powstanie powstanie styczniowe walka Polska Polacy zabory

Okładka książki Polskie zwyczaje. Historia dla najmłodszych. Jarosław Szarek, Joanna Wieliczka-Szarkowa
6,5
Polskie zwycza... Jarosław Szarek, Jo...
Okładka książki Bohaterowie II Wojny Światowej Jarosław Szarek, Joanna Wieliczka-Szarkowa
6,5
Bohaterowie II... Jarosław Szarek, Jo...
Okładka książki Rodzina Ulmów Jarosław Szarek, Mateusz Szpytma
7,1
Rodzina Ulmów Jarosław Szarek, Ma...

Niestety, ale bardzo słaba książka. Ciężko się czyta, bo autor praktycznie w co drugim zdaniu używa cytatów. Bardzo to męczące. Mało jest książek o Powstaniu Styczniowym i szkoda, że ta pozycja jest tak nieudana. Koło "Powstania Styczniowego" Artura Śliwińskiego, do którego niebawem wrócę, to nawet nie stało.

Wciąż mało się mówi o Powstaniu Styczniowym z roku 1863, a przecież ówczesny zryw Polaków miał bardzo duże znaczenie 81 lat później. To właśnie w 1863 roku powstało „państwo tajemne” z własnym rządem, sądownictwem, urzędem podatkowym, prasą, szkolnictwem, które w czasie Powstania Warszawskiego 1944 roku nazywało się „państwem podziemnym”.
Jarosław Szarek bardzo obrazowo...

• Historia
  • Książka papierowa
  • Historia Polski od 1795
  • historia
  • Powstania
  • W najbliższym czasie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Powstanie Styczniowe . Zryw wolnych Polaków