Trzy panie w samochodzie, czyli sekta olimpijska

Okładka książki Trzy panie w samochodzie, czyli sekta olimpijska Małgorzata Thiele
Okładka książki Trzy panie w samochodzie, czyli sekta olimpijska
Małgorzata Thiele Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Babie Lato literatura piękna
Babie Lato
Nasza Księgarnia
2014-03-19
2014-03-19

Okładka książki Piękno, sam w sobie byt tak doskonały Karolina Brzuchalska, Jerzy Fryckowski, Ewa Jowik, Bartosz Konstrat, Marek Kubicki, Henryk Liszkiewicz, Zbigniew Musiał, Anna Piątek, Anna Piliszewska, Małgorzata Sanchez, Małgorzata Thiele, Zbigniew Witosławski
Piękno, sam w ... Karolina Brzuchalsk...

Baardzo przyjemna książka, lekka, zabawna. Taka typowo wakacyjna :) Perypetie trzech Pań w dojrzałym wieku, które przez tarapaty w jakie popadają, nieustannie wywołują uśmiech na twarzy :) Nooo, a nawet ból brzucha - ze śmiechu rzecz jasna :D Dziesięciu punktów nie dostanie, ale takie mocne sześć ode mnie jak najbardziej. Jak ktoś chce przeczytać coś "lżejszego", to juz nie ma się nad czym zastanawiać :) Warto!

Bardzo mi się podobała, zdecydowanie lubię to!
Chętnie miałabym wśród swoich przyjaciółek tak zwyczajne-niezwyczajne i na pewno zwariowane dziewczyny.
Panie w wieku przedemerytalnym, 3 koleżanki ze szkoły, nie przejmując się za bardzo co wypada, a co nie, w ramach przygotowań do dalekiej podróży w przyszłe wakacje zaczynają "ćwiczyć" przed podróżą - czyli udają się na wycieczki, aby dopasować się do siebie i nauczyć się radzenia z różnymi przypadkami jakie zdarzyć się mogą w podróży. A że zachowują się często dość nietypowo i mają szczęście do przygód, to - "czyta się".

Bardzo mi się podobała, zdecydowanie lubię to!

Książka należy do tych z cyklu mało ambitnej literatury. Bardzo przewidywalne zakończenie.

Naprawdę udany to był zakup. Książka lekka, śmieszna... po prostu - babie lato.
Podobno to debiut autorki - moim skromnym zdaniem – udany.
Czekam na więcej książek tej Pani.
Polecam.
Śmiechowo było.
PS. Mam jeszcze pytanko: Czy ten autor Jerzy Dychawski – piszący sagę o jakimś Nagiecie, grulach i innych stworach istnieje naprawdę czy to może wymysł autorki? Skłaniam się przy tej drugiej opcji.

Naprawdę udany to był zakup. Książka lekka, śmieszna... po prostu - babie lato.
Podobno to debiut autorki - moim skromnym zdaniem – udany.
Czekam na więcej książek tej Pani.
Polecam.
Śmiechowo było.

Od czasu do czasu lubię przeczytać coś z serii Babie lato. Są to idealne książki na urlop. Taka też jest ta powieść. Czyta się ją z przyjemnością, bardzo szybko. Szybko tez pewnie zapomnę o niej ale nie zmienia to faktu, że miło spędziłam czas.

2028

Jak na debiut powieściowy całkiem udany eksperyment. Plus za wykreowanie bohaterek z pokolenia pięćdziesięciolatek, a nie jakichś siks. motorem ZMIAN W Ż YCIU 3 PRZTJACIÓŁEK Z LICEUM JEST OLIMPIA, nietuzinkowa postać, ktora osiadła w Portugalii i jest symbolem wszystkiego, czego kobietom brak w codziennym życiu. Jej przyjazd do polski powoduje próbę zorganizowania zjazdu szkolnego. Dzięki naszymklasom i gg odnalezienie dawnych towarzyszy niedoli ze szkolnej ławy nie jest niczym trudnym, szkopuł w tym, że tych ludzi już nic nie łączy. Niewiele osób ma ochotę na odgrzebywanie wspomnień beztroskiej młodości.
jedna z bohaterek odreagowuje rozwód, inne kłopoty z dziećmi i zżyciem zawodowym. Podejmują samochodowe wycieczki, trenując przed wyzwaniem, jakie im zgotowała Olimpia- mają stawić się u niej w Portugalii. Kobiety przekonują się o sile kobiecej przyjaźni, poznają ciekawych ludzi, no i pojawia się tez wątek romansowy. Miłość nie zna się na metrykach i takie optymistyczne przesłanie zostaje nam w pamięci po doczytaniu ostatniej strony. Niby oklepane wątki ale rozwinięte z dużym wdziękiem. Poczucie humoru autorki też rzuca się w oczy. Przyzwoite "babskie" czytadło na działkę w wiosenny weekend.

Przypadkowe spotkanie czterech pań w dojrzałym wieku (Bożeny, Olimpii, Jolki i Marty),niemal w trzydziestą rocznicę zdania matury, owocuje odbudową przyjacielskich więzi ze szkolnych lat i organizacją wspólnych szalonych wypraw samochodem, które zawsze przebiegają inaczej niż było w planach.
Jest to debiut Małgorzaty Thiele, która jest w podobnym wieku jak jej bohaterki i tak jak one udowadnia, że po 40. czy 50. życie nabiera nowych smaków i wartości.
Książkę dobrze się czyta, wnosi dużą dawkę humoru słownego i sytuacyjnego, a postaci w niej występujących trudno nie polubić.
Polecam, dobra rozrywkowa lektura na poprawę nastroju.

Nie dałam rady przeczytać dalej niż do 16 strony :(

Nie dałam rady przeczytać dalej niż do 16 strony :(

Życie zaczyna się po 50

Życie zaczyna się po 50

Bardzo ciepła, motywująca opowieść o tym, że niezależnie od wieku warto kultywować przyjaźń, nie bać się wyzwań i szaleć z przyjaciółmi, a wtedy wszystko się ułoży.

• Przeczytane 2014
  • Samodzielne
  • Literatura kobieca

Dodaj cytat z książki Trzy panie w samochodzie, czyli sekta olimpijska