Łowca snów

horror
2014-10-24
Robert P. Lipski
Łowca Snów Stephen King Powieść

Książka jest historią czterech przyjaciół, którzy znają się od czasów szkolnych i co rok wyruszają do domku w lesie na wspólne polowanie. Podczas ich kolejnego wyjazdu w okolicy dochodzi do dziwnych wydarzeń: w lesie rozbija się UFO a teren zostaje objęty kwarantanną. Dodatkowo goście z kosmosu nie są do końca pokojowo nastawieni.

Myślę, że wiele książek Kinga jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem kto to pisał ale raczej nie Stephen King Masakra 🙊

Ksiązka przeczytana na prośbę bibliotekraki -uprzedzałam, że King to nie mój styl pisania, nie mój gatunek ale co poradzić skoro prosiła. Poznała opinię osoby, która nie sięga po tego typu książki i pisarza - między innymi dlatego, że styl jak również treść powieści jej nie odpowiada.
Książka okazała się dla mnie nudna - flaki z olejem są ciekawsze.
Bezsensowna, przegadana,...

Dziwna książka. Czytałem i czytałem, śledziłem losy ale cały czas coś z tyłu głowy mi mówiło, że coś tu nie gra. Nie jest zła ale szczyt warsztatu Kinga to też dla mnie nie jest.

Historia ciekawa, jak przystało na Stephena, jednak forma zbyt długa w mojej opinii. Wielowątkowość to specjalizacja Kinga, za którą jest ceniony, jednak w tym wydaniu wydaje się być odrobinę zbyt przeciągana.

Najgorsza książka Kinga jaka wpadła mi w ręce, do tej pory. Męczyłam ją chyba ze 3 miesiące. Bohaterowie wkurzający, fabuła niezrozumiała i po prostu... obrzydliwa. Nie wiem jakim cudem dotarłam do końca, ale cieszę się, że to już koniec. Nie polecam.

Ktoś z wydawnictwa powinien ją przeczytać przed publikacją, zamiast pchać od razu dalej, bo King. Jest spora szansa, że uchroniłoby to sporo drzew przed oczywistym zmarnowaniem na ten kompletny chłam. Barachło niemalże doskonałe.

Świetna książka. Dość nietypowa narracja z podwójną osobowością bohatera. Dobrze napisane, ale momentami trochę zbędnej dłużyzny. Książkę można byłoby nieco skrócić i nic na tym by nie straciła. Mimo wszystko, mocne 8/10.

Jedna z lepszych, które przeczytałem w ostatnim czasie. Podróż w głębię ludzkiego umysłu, powroty do przeszłości, która ukształtowana przez pewne wydarzenia były kluczem do uratowania świata. Siedem gwiazdek za psychiczną analizę każdego z bohaterów i dość miłą interpretację wizyty UFO na Ziemi. Minus trzy gwiazdki za obszerność (spokojnie 300-400 stron byłoby ok), zbyt...

tragedia

Dyskusje