Stephen King Wydawnictwo: Albatros horror
Data 1. wydania:
1981-08-08
Jacek Manicki
Albatros
literatura amerykańska niebezpieczeństwo pies Stephen King strach śmierć thriller wścieklizna
horror
2014-08-08
Jacek Manicki

Czytałam dawno, ale ocenę daję teraz. Idealna pozycja na epidemię koronawirursa. Nietoperze.... leczcie się

Zapowiadało się interesująco — potwór z dziecięcej szafy, której drzwi niekiedy same się otwierają — ale stopniowo przeszło w thriller z duża ilością obyczajówki. Na pierwszy plan wybijają się trzy wątki: pies chory na wściekliznę, zdrada małżeńska w pakiecie z mściwym kochankiem i kłopoty w pracy. Ten pies to jeszcze w miarę rzadko spotykane zjawisko, ale reszta — nuuuuda....

Horror zaczyna się kiedy nasi najbliżsi stają się naszymi wrogami.

Trochę jak powieś obyczajowa choć otoczenie znośne jak dla mnie. King ma to do siebie, że może i przydługo czasami ale jednak pisze świetnie i potrafi snuć opowieść tak, że gdyby nie potrzeby fizjologiczne można by się było od lektury nie odrywać. I chyba nie ma tematu wokół którego nie byłby w stanie dobudować otoczenia na kilkaset stron. Sam autor daje czytelnikowi...

Mimo, że akcja książki dzieje się w jednym miejscu, to historia jest bardzo ciekawa. Trochę smutna, w sumie tak jak prawie każda powieść Kinga i naprawdę wciągająca.

To, co najbardziej podobało mi się w "Cujo" to postacie. King przez większość swojej książki skupiał się na ich kreowaniu. Każda z nich ma odmienny charakter i swoje problemy. Jednak, gdy dochodzi do walki o przetrwanie Donny wraz z jej synem, książka traci tępo. Robi się trochę mozolna i w rezultacie nie wciąga jak trzysta stron wcześniej. Do tego dochodzi (u Kinga to już...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa książka, dobry, wciągający główny motyw walki o przetrwanie pomiędzy kobietą z dzieckiem uwięzionych w aucie a wściekłym psem. Wątki poboczne, może czasem przydługie, ale to King i jego styl. Polecam

Książka dość interesująca w dalszym etapie czytania. Jak w każdej rodzinie, coś się dzieje. Nie znamy dnia i godziny, kiedy spada na nas nieszczęśliwy los. Słyszymy na co dzień o ludzkich dramatach. Mimo to nie jesteśmy w stanie udźwignąć skali strachu. Walka o przetrwanie Donny i jej synka wciągnęła mnie najbardziej.

Cujo jak i walka o przetrwanie była naprawdę genialna. Wiele jednak było opisów, które kompletnie mi nie pasowały i niszczyły nastrój tego strachu, bezradności i chęci uwolnienia się od morderczego psa. Książka dobra, ale King na pewno ma lepsze dzieła na swoim koncie.

Sam wątek walki o przetrwanie ciekawy, ale wedlug mnie zbyt duzo opisow na temat kampanii reklamowej meza glownej bohaterki, wybijaly z rytmu podczas czytania

Dyskusje

8 895