Depresja. Zwięzły poradnik

Okładka książki Depresja. Zwięzły poradnik American Medical Association
Okładka książki Depresja. Zwięzły poradnik
American Medical Association Wydawnictwo: Książka i Wiedza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Książka i Wiedza
2002-01-01
2002-01-01
830513220X
Agnieszka Brzozowska
depresja poradnik psychologia

Książka napisana bardzo przystępnym, zrozumiałym językiem. Sprawia to, że spokojnie może po nią sięgnąć zarówno chorujący na depresję jak i jego rodzina, czy inne zainteresowane tematem osoby. Tekst powstał w celu wyjaśnienia i przybliżenia aspektów choroby, zawiera więc wszystkie ważne punkty: definicje, rodzaje depresji, przyczyny, jak i gdzie szukać pomocy. Zajęto się też stroną medyczną, więc wyjaśnione zostały leki i działanie mózgu w czasie choroby. Jest też cały rozdział dedykowany dla osób w otoczeniu cierpiącego na depresję, jak można pomóc i jak traktować, żeby wszystkim było łatwiej. Na końcu umieszczono słowniczek.

Pozycja swoje lata już ma, medycyna w tym temacie postawiła pewne kroki, jednak książka jak najbardziej aktualna, warto od niej zacząć jeśli ktoś ma ochotę zapoznać się bliżej z tematem, bo nie kują tu żadne straszne medyczne terminy ani skomplikowane zawiłe tłumaczenia.

Prosto wytłumaczone zagadnienie depresji. Przydatna książka dla osób zmagających się z depresją lub tych których bliscy na nią chorują.

• 52 Book Challenge 2018
  • Domowa biblioteczka