To

horror
Robert P. Lipski
Stephen King horror groza

Opinie [1 077]

Chociaż ostatni tom "Tego" był według mnie najsłabszy,to i tak utrzymał bardzo dobry poziom.Nastąpiła kulminacja,zmierzenie się bohaterów ze złem,a także całkowite poznanie przeszłości z 1958 roku.Powieść była niezwykle rozbudowana,złożona,dziejąca się w dwóch płaszczyznach czasowych,pełna ciekawych bohaterów.Nie jestem miłośnikiem horrorów,nie trafia do mnie ten...

Jestem zupełnie zdumiony że ludzie nazywają tę książkę przerażająca! Co to ma być? Telenowela o kurduplach i tym w co się bawią w wakacje?! To ma być horror? Ani jedno zdanie mnie nie przestraszyło w tej literaturze wagonowej, a powtarzalne "pływanie balonika w powietrzu", co miało budzić trwogę, było żałosne. To jest powieść obyczajowa, kompletnie zmarnowany dobry pomysł!

Uwielbiam małomiasteczkowy klimat USA. Bylo ze 200 mega nudnych opisów ale "To" to klasyka sama w sobie

Drugi tom stał na równie wysokim poziomie jak pierwszy.Bohaterowie z "Grupy Frajerów" po 27 latach spotykają się,by rozprawić się z tytułowym "Tym",ale zanim dojdzie do starcia każdy z nich przywołuje swoje wspomnienia i poprzednie zamknięcie cyklu.Można powiedzieć,że jest to horror z definicji,występuje tu mnóstwo elementów charakterystycznych dla tego gatunku.Stephen King...

Książka napisana wyśmienicie. Dostatecznie poznałam i młodych bohaterów ja i późniejsze ich wersje. Książka długa, ale przeczytałam ją w nie mniej niż tydzień, bo zdążyłam się zakochać w historii Kinga oraz bohaterów. Opowieść godna polecenia, jeśli ktokolwiek chce już zacząć z Stephenem Kingiem.

Przesz ostatni miesiąc towarzyszyła mi ta książka i aż żal się z nią rozstawać. Może nie z książką tylko bardziej z jej bohaterami, których w książce poznajesz za równo jako dzieci jak i później jako dorosłych.

"To" Kinga jest chyba horrorem, chociaż mi czytało się to niczym książkę przygodową. Styl pisania autora rewelacyjnie łączy opisy ciekawych przygód siódemki...

Przeczytałem już większość najbardziej uznanych książek King`a,a do "Tego" jakoś nie mogłem się długo zabrać.Tą pozycją Stephen przypomniał mi czemu kiedyś był jednym z moich ulubionych autorów.Wielowątkowa fabuła rozgrywająca się w dwóch osiach czasowych,złowrogie miasteczko Derry,które skrywa w sobie mroczne tajemnice i zło czyhające w ściekach kanalizacyjnych.Bardzo...

moja ulubiona książka Kinga. Długo się czyta ale warto. Miejscami była naprawdę straszna !

Już prawie przeczytane. Było ze 200 mega nudnych stron z opisami ale później coraz lepiej. teraz nie mogę się oderwać

Jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Czego tu nie było? Strach, który paraliżuje, napięcie, zagadka. Ale też głęboka psychologia postaci oraz psychologia społeczna, sporo tkanki obyczajowej. No i przede wszystkim charakterystyczny dla Kinga rozmach. Długo by można pisać o tej książce. Dla mnie była po prostu fantastyczna.

Dyskusje

13 015