Die Reiherkönigin

literatura piękna
niemiecki
9783462037784
Inne

Książka Mc Doris jest zabawna i pomysłowa. Ze względu na rapowany charakter tekstu, nie czyta się jej jednym tchem, ale za to nie jest to książka z gatunku, przeczytać i zapomnieć, ja osobiście nigdy nie czytałem nic bardziej szalonego i bezobciachowego. Myśle, że będę do niej wracać wielokrotnie. Zdecydowanie warto!

Dużo zamieszania i chaosu ale nie na tyle by można było zgubić wątek. Świetne karykatury ludzi, ich najgorsze zachowania i pozy, uśmiałam się dobrze kilka razy. Warszawa i jej mieszkańcy pokazani tak realistycznie. Słyszę w głowie te teksty. Napisana z luzem i stylizowana na hip hop. Długość również idealna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobre, ale chcę w końcu taką groteskę bez przekleństw.

MC Doris wyjaśnia scenę.

Książkę Masłowskiej miałem przeczytać, gdy tylko trafiła na półki księgarń, ale im dłużej ociągałem się z jej zakupem, tym więcej negatywnych opinii na temat Pawia królowej do mnie spływało. Zniechęcony, odpuściłem temat i nawet nie przekonała mnie nagroda Nike, która tej pozycji została przyznana.

Nie powiem, z początku ta niecodzienna proza mnie bawiła. Część...

Literatura jest sztuką. Sztuka to kreacja. I ta książka o tym przypomina. Nareszcie (i na długo) w literaturze polskiej mamy do czynienia ze sztuką, a nie z pisaniem na poziomie betonu (historyjki "trudne sprawy"). To jest powieść na miarę czasu.
Pomyślała o wszystkim, nawet o tych, którym się nie będzie podobać.
To brzmi, to wciąga, to smakuje. Geniusz!...

Cóż to za badziewie.
Przeglądałam opinie, żeby zobaczyć, czy inni też mają podobne odczucia - bardzo trafnie napisała Lady Rouge: "Element fabularny to tylko pretekst, żeby pobawić się językiem. Jak dla mnie to sytuacja zupełnie odwrotna niż to, czego oczekuję od prozy". Pozostaje mi się zgodzić z jej jakże krótką i jakże trafną recenzją. Warto dodać, że zabawa językiem w...

Nieźle odjechana książka, po przeczytaniu której nasuwa się pytanie: czy autorka naprawdę żyje na takim okropnym świecie pełnym ludzkich potworów?

Odkrywcza, rewolucyjna – powieść, którą po prostu się chłonie, którą się czuje. Polecam odbiorcom nastawionym bardziej na formę niż na treść. Bo to w niej kryje się magia.

Wyborna. Niedoceniona. Piękna opowieść o niepięknych stronach showbiznesu, warszawki i życia. Styl nie każdemu przypadnie do gustu i słusznie, taki ma być.

2 462
  • Literatura polska