Tajny raport Millingtona

Okładka książki Tajny raport Millingtona Martin ZeLenay Patronat LC
Okładka książki Tajny raport Millingtona
Martin ZeLenay Wydawnictwo: Znak Cykl: Frank Shepard (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Tajna tajność

Link do recenzji

64 8 63

Wystraszyła mnie ta pierwsza część trylogii!
Nazwana thrillerem politycznym tak naprawdę, dla mnie, okazała się realnym horrorem. Jednak nie tym wywołującym bezpieczny lęk przed fikcyjnymi straszydłami w celach rekreacyjno-rozrywkowych, ale zasiewającym strach w jak najbardziej moim realnym życiu. Gatunek literacki był tylko sprytnym albo dobrze przemyślanym sposobem...

Nie jest to gatunek, za którym jakoś szczególnie przepadam, ale książkę kupiłem kiedyś w promocji za bardzo korzystną cenę. Trochę poczekała, ale w końcu przeczytałem. W sumie to całkiem przyzwoita pozycja. Oczywiście tematyka zamachów terrorystycznych jest nieco oklepana i chyba trudno o powiew świeżości w tym względzie, ale ogólnie jestem zadowolony.
Gdybym miał...

Przez pierwszą połowę, książka bardzo mnie męczyła - za dużo wątków, które nie były ze sobą związane. Czasami nawet nie było wiadomo, kto aktualnie prowadzi rozmowę. Potem akcja zaczęła nabierać tempa i książka podobała mi się zdecydowanie bardziej. Niektóre fragmenty były przegadane, ale w gruncie rzeczy, tę książkę czytało się dobrze.

1973
1959

Nie wiem, kim naprawdę jest autor, ale wiem, że potrafi pisać. Świetna książka. Bardzo realistycznie pokazane przygotowania do zamachu. I choć koniec taki trochę naiwny, to na pewno warto po tę książkę sięgnąć.

Mamy statuę wolności na okładce, w tytule tajny raport, w książce CIA, FBI, terroryści i rozgrywki polityczne. Mogłoby się zdawać, że WOW! Ale niestety, zamiast wow było buuuuu.

Wartki i wciągający thriller polityczny, szybki i realistyczny. Może nie jest to majstersztyk gatunku, ale kawał dobrej sensacji, który umili wieczór czy dwa.

Bardzo dobra sensacja. Akcji sporo. Dzieje się już od pierwszej strony. Czytało się przyjemnie.

Swoją ocenę muszę rozdzielić na dwa punkty. Pierwszy będzie dotyczył języka, a drugi fabuły i treści. Podział ten służy temu, by sprawiedliwie rozdzielić plusy i minusy dla powieści.
Język/styl: Już od początku książki nie mogłem odeprzeć wrażenia, że nie mam do czynienia z profesjonalnym pisarzem. Nieco banalne fragmenty dotyczące relacji małżeńskiej jednego z głównych...

Podchodziłam do tej książki trzy razy, i wraz nie mogłam jej skończyć.Dużym minusem jest maleńka czcionka i fakt że strasznie mnie zmęczyła, jak żadna inna.

Strasznie powoli rozkręca się akcja. Nudziłem się przeokropnie. Dodatkowo wnerwiał mnie wątek osobisty jednego z bohaterów. Jojczenie straszne a nie wiem co to miało wnieść sensownego do akcji. Oczywiście jaki miał zamiar autor (nadać ludzki wymiar bohaterowi) rozumiem. Tyle, że kompletnie mnie to nie interesowało i tworzyło nieprzyjemny dysonans. Jak już z mozołem...

• E-booki
  • 2014