Sukces a praca

Okładka książki Sukces a praca
Witold Wójtowicz Wydawnictwo: Złote Myśli biznes, finanse
biznes, finanse
Złote Myśli

Styl pisarski dobrze oddaje cytat ze strony 44: "95% ludzi nie odbierze przesłania, które zawarte jest w tej książce, bo nie da się nawiązać z nimi kontaktu. Praktycznie oni sami nie mają ze sobą kontaktu. Przechodzą przez życie pchani siłą emocji, nie wiedząc, dokąd idą, nie zdając sobie sprawy z możliwości, jakie oferuje świat"
A przesłanie zawarte przy końcu książki brzmi: "Jednak gdy ujarzmisz emocje i pozwolisz dojść do głosu intuicji, Twój świat stanie się TWÓJ".
Na podstawie tej lektury nie czuję się przekonana do w/w myśli.
Ze względu na metaforyczne ujęcie podstawowych pojęć z dziedziny rozwoju osobistego pozycja ta może być lekkim wstępem dla żółtodziobów rozpoczynających pracę nad sobą.

A przesłanie zawarte przy końcu książki...

Ciekawa książka, polecam wszystkim, którzy nie wiedzą co zrobić ze swoim życiem i miotają się nie robiąc w końcu nic.
Dużo lania wody, sporo ciekawych spostrzeżeń i wiele obrazowych porównań

Krótka treść, czyta się szybko.
Mały wkład, a mogą być duże zyski.

Dużo lania wody, sporo ciekawych spostrzeżeń i wiele obrazowych porównań

Krótka treść, czyta się szybko.
Mały wkład, a mogą być duże zyski.

Początkowo książka mi się spodobała. Autor ma całkiem dobry styl pisania, ciekawie opowiada. Nawet troszkę zmotywował mnie do działania. Jednak, mimo tego, że miał coś do powiedzenia, to każdy kolejny rozdział wydawał mi się pisany na siłę. I im bliżej byłam końca, tym byłam bardziej znudzona treścią. W ogólnym rozrachunku oceniam książkę na 6.

Początek książki podziałał na mnie wyjątkowo zniechęcająco, ale stwierdziłam, że wytrwam... Jak dobrze, że czytałam dalej! Książka jest GENIALNA! Kilkukrotnie rozbawiło mnie przedstawienie rzeczywistości, idealnie odzwierciedlające życie. Zwłaszcza przykład o konsekwencjach naszej "dobrej" lub "złej" nauki w szkole. Książkę polecam jako obowiązkową lekturę każdemu, kto chce dążyć do niezależności finansowej i każdemu, kto uważa, że praca na etat "to jest to"... Jeszcze raz to napiszę: Książka jest GENIALNA! 6

Kapitalista - cały czas o PLNach

Kapitalista - cały czas o PLNach

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kilka ciekawych idei. Dużo lania wody.

Kilka ciekawych idei. Dużo lania wody.

• Audiobooki
  • Psychologia, Życie, Praca, Relacje, Komunikacja, Biznes, Mózg, Seks, Związki