Pan Samochodzik i niesamowity dwór

Okładka książki Pan Samochodzik i niesamowity dwór
Zbigniew Nienacki Wydawnictwo: Pojezierze Cykl: Pan Samochodzik (tom 5) Seria: Biała Seria Wydawnictwa Pojezierze literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pan Samochodzik (tom 5)
Biała Seria Wydawnictwa Pojezierze
Pojezierze
1981-01-01
1981-01-01
8370020631
dwór tajemnica śledztwo zagadka pan samochodzik

więcej Więcej

Zaczynam mieć bardzo mieszane uczucia czy to, że po latach, już jako dorosły, wróciłem do serii o Panu Samochodziku było dobrym pomysłem. Mogłem nie wracać, pamiętałbym dalej ten cykl z rozrzewnieniem i sympatią. A zamiast tego czuję malejący sukcesywnie sentyment.

Z tomu na tom dostaję praktycznie ten sam schemat, zarówno jeśli chodzi o akcję jak i bohaterów, a zwłaszcza...

Po raz kolejny sięgnąłem po następna przygodę pana Tomasza. Niesamowity Dwór przenosi nas tym razem w okolice Piotrkowa Trybunalskiego a dokładnie do Janówki koło Janowa. Znajduje się tam dwór, a pan Samochodzik ma przekształcić go w muzeum. Jakkolwiek dworem interesują się także inni w sobie wiadomych sprawach. Niesamowity Dwór tym razem przedstawia nam trochę historii...

Wciągająca przygoda i potężna dawka o historii wolnomularstwa. Świetna!

Rewelacyjne połączenie polskiego Jamesa Bonda z Indiana Jonesem. Przygody, pościgi, źli złoczyńcy ukarani. Jak tego nie kochać?
Niby młodzieżówka, ale dla wszystkich!
W tle loża masonska, czyli będzie sensacyjnie!

Czytając ten tom, z każdą stroną, nabierałem pewności, że Nienacki powinien był napisać chociaż jeden horror. On "to" miał. Czuł ten klimat. Szkoda, że w tamtych czasach był to bardzo niepopularny obszar literatury w PRLu.

z całej serii książek o Panu Samochodziku tą kocham najbardziej
cała historia jest świetna, pełna akcji w każdym rozdziale
bardzo polecam!

Bogate słownictwo i wartka akcja. Książka dla młodzieży i dorosłych. Warto !

Chyba jeden z najfajniejszych tomów przygód Pana Samochodzika a zarazem jeden z nielicznych którego fabułę jeszcze dobrze pamiętam po jakichś 15 latach od przeczytania. Dobre do polecenia młodzieży w celu zainteresowania książkami.

Moje obecne wrażenia po lekturze „Pana Samochodzika i tajemniczego dworu” są najlepszym dowodem na to, że z upływem czasu zmieniają się ludzkie gusta i upodobania. Pamiętam, że czytając tę książkę jeszcze w dzieciństwie nie byłam nią za szczególnie zachwycona. Akcja wydawała mi się bardzo rozwlekła, brakowało w niej momentów mrożących krew w żyłach, śledztwo prowadzono...

"Niesamowity dwór" uważam za najlepszą (razem z "Templariuszami") część przygód Pana Samochodzika. Oczywiście z tego typu literatury z wiekiem się wyrasta, niemniej dla starszych dzieci to idealna propozycja.

5 280
  • Dzieciństwo