Martwa natura

kryminał, sensacja, thriller
2013-11-01
Jerzy Jan Górski

Dobra choć... przewidywalna.
Brak zaskoczenia na końcu. To psuje trochę efekt.
Nie mniej, wciągająca.
Pochłonęłam w 2 dni.

Historia zawarta w tej powieści nie jest ani nowatorska, ani specjalnie zaskakująca, ale fabuła autentycznie wciąga.

Tajemnice, bohaterowie, których moralność jest mocno wątpliwa i zagadka wypadku głównej bohaterki... Polecam fanom lekkich kryminałów.

Casey żyje jak w bajce, bogata dziedziczka ogromnej fortuny, szczęśliwa mężatka, kobieta spełniona zawodowo nagle ulega wypadkowi po którym zapada w śpiączkę. Jednak czy jest to wypadek czy jednak próba morderstwa. Casey jest świadoma lecz nikt nawet nie podejrzewa że będąc w śpiączce wie co się dzieje wokół niej.
Może nie jest lekturą najwyższych lotów ale chwilami trzyma...

Początek wciągający ale im dalej, tym więcej fragmentów omiatałam tylko wzrokiem a zaczynałam znowu czytać trafiając na coś co pchało wątek do przodu... Kusiło mnie żeby po prostu sobie odpuścić i przeczytać samą końcówkę, jednak znam się na tyle iż wiem, że po góra dwóch dniach i tak wróciłabym do przeczytania środka :D Ogólnie mogę powiedzieć, że momentami czytało się...

Dziedziczka wielkiej fortuny, wiedzie szczęśliwe życie. Pewnego dnia ulega wypadkowi samochodowemu i zapada w śpiączkę. Nie może się z nikim komunikować, ale słyszy, co dzieje się wokół niej. I nie może uwierzyć...
Czyżby jej mąż i przyjaciele wcale nie byli tacy, za jakich ich uważała? Czy to możliwe, by wypadek, któremu uległa, wcale nie był przypadkowy? Wciągająca fabuła...

"Martwa natura" to od dziś moja najbardziej ulubiona powieść Joy Fielding.
Czyta się z zaciekawieniem, od początku do końca powieść jest bardzo interesująca. Bardzo podobał mi się sposób przedstawienia historii, opowieść o Casey, jej chorobie i zmaganiach to mistrzostwo. Naprawdę wciąga, momentami zadziwia i zapiera dech w piersiach.

Książka opowiada historię kobiety, która w wyniku wypadku zapada w śpiączkę, ale mimo to jest świadoma tego co się wokół niej dzieje. Lektura tej książki daje nam chwilę na refleksje na temat tego jak bardzo nie znamy bliskich nam osób i jak bardzo możemy się co do nich mylić.

Bardzo przyjemna powieść, napisana prostym językiem dzięki czemu szybko się czyta. Polecam :)

Dobrze skonstruowany thriller, szybko i przyjemnie się czyta, szczególnie jako odświeżacz mózgu na urlopie, na który staram się nie zabierać pozycji ambitnych i wymagających głębszego skupienia.

Troszkę nudna i mało realistyczna, zbyt przesłodzona.

Lubię tą autorkę, jednak ta książka kompletnie mnie nie zachwyciła, jest nieco nużąca, tym bardziej, że dość szybko można się zorientować co będzie dalej , koniec jest bardzo przewidywalny.

Czy polecam ? Raczej nie !

Dyskusje

1 110