Ryszard Lwie Serce

Walter Scott Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Kolekcja Hachette: Najsłynniejsze powieści historyczne powieść historyczna
The Talisman
Michał Grubecki
Hachette Polska
The Talisman
powieść historyczna
Michał Grubecki
Kolekcja Hachette: Najsłynniejsze powieści historyczne

Książka mnie rozczarowała. Częściowo może to być sprawa samego nastawienia do powieści za sprawą jej tytułu - "Ryszard Lwie Serce", nadanego książce przez wydawcę (Hachette). Spodziewałem się po tytule powieści, treści pełnej walk i nagłych zwrotów akcji a otrzymałem ni to romans, ni to powieść historyczną, a na dodatek przeplataną wstawkami o charakterze etnograficznym. Na...

Bardzo lekkie i czasami zabawne podejście do historii. Wykorzystanie kilku wątków krucjatowych, wrzucenie ich do jednego kotła i wymieszanie z doklejeniem wszystkiego do Ryszarda Lwie Serce. Na pewno mogło być lepiej. Książka jakościowo umiejscowiona półkę niżej niż "Ivanhoe".

• Powieść historyczna
  • Historia
  • Książki z odzysku- Niechciane - Odratowane
  • A propos posiadam w szmaradowym kufrze
  • Kolekcja Hachette: Najsłynniejsze powieści historyczne
  • Orient