Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy

Patronat LC
James Bowen Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Kot Bob (tom 1) literatura piękna
A Street Cat Named Bob: How One Man and His Cat Found Hope on the Streets
Andrzej Wajs

Oficjalne recenzje i

Bob, kot wybawca

[ 36 ] Link do recenzji

Prosta historia, napisana przez człowieka,któremu bliska relacja ze zwierzęciem pozwoliła odbić od dna. Głównego bohatera poznajemy w momencie, gdy wychodzi z nałogu narkotykowego, żyje na granicy przetrwania, zarabia na życie grając na gitarze na ulicach Londynu. Pomimo doświadczenia, niepewności i różnych zakrętów życiowych bierze na siebie odpowiedzialność za zwierzaka....

Bardzo przyjemna opowieść. Taka ciepła i rozczulająca. Nie jest to, co prawda, świąteczna historia, jednak wprawiła mnie w świąteczny nastrój.

Super książka i świetna historia. Dla kociarzy obowiązkowa lektura. Kot wcale nie jest wredny i fałszywy. Ludzie potrafią być o wiele bardziej gorsi.

To nie jest książka, która zmienia życie. Ale zdecydowanie podnosi na duchu i poprawia humor. Perypetie Jamesa i Boba są świetnie i lekko opisane, po ciężkim dniu głowa odpoczywa. Przy okazji książka sprawia, że patrzy się na swojego domowego zwierzaka w zupełnie inny sposób.

Książka bardzo wzruszająca, zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Polecam wszystkim, którzy chcą przeczytać coś pozytywnego. Ludziom, którzy tak jak ja kochają koty.

polecam

Niektórzy ludzie potrafią sobie naprawdę skomplikować życie. Autor tej akurat biografii trafił na szczęście na swojej drodze na naprawdę wyjątkowego kota. Kot lekarzem narkomana. Da się? Da się! :D

Do książki podeszłam sceptycznie a bo biografia, a i milion powodów na nie zanim ją przeczytałam, Po przeczytaniu nie mogłam uwierzyć, że jest tak świetnie napisana, optymistyczna, a zarazem pokazująca trudną walkę człowieka ze swoimi słabościami.

Ciekawa książka. Opowiada historię człowieka, którego życie odmienił kocur Bob. James jest ulicznym grajkiem i narkomanem w trakcie terapii odwykowej. Pewnego dnia na wycieraczce u sąsiada na dole bloku, w którym mieszka, spotyka rudego kota. Niezwykłego jak się okazuje kota. Zwierzak zachowuje się bardzo nietypowo ponieważ chodzi na prowizorycznej smyczy, przesiaduje o...

Książka niezwykle pogodna i wartościowa. Historia przyjaźni kota i człowieka, którzy mając bagaż swoich własnych doświadczeń, odnajdują się zupełnie przypadkowo i nawiązują nić porozumienia. Stają się odpowiedzialni za siebie nawzajem i poamgają sobie w trudach ciedzienności. Może się wydawać, że przeceniam tu rolę kota, ale sprawdźcie sami, jak wiele może dać człowiekowi...

Dyskusje

1 641
    1 281
  • 2014
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • Z biblioteki
  • E-book

James Bowen Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy Zobacz więcej