Creativity, Inc.

Okładka książki Creativity, Inc. Ed Catmull, Amy Wallace
Okładka książki Creativity, Inc.
Ed CatmullAmy Wallace Wydawnictwo: Penguin Random House biznes, finanse
biznes, finanse
Creativity, Inc.
Penguin Random House
2014-04-08
2014-04-08

Okładka książki Kreatywność S.A. Droga do prawdziwej inspiracji Ed Catmull, Amy Wallace
Kreatywność S.... Ed Catmull, Amy Wal...

w skrocie: weź kreatywnych, zdolnych ludzi, zrob z nich team i im nie przeszkadzaj

Jedna z ciekawszych biznesowych biografii, jakie miałem okazję czytać.
Stawiam ją na jednym poziomie ze znakomitą książką twórcy potęgi firmy "Nike" Phila Knighta "Shoe dog" po polsku wydanej przez Rebis jako "Sztuka zwycięstwa".
W obu pozycjach odnajduję podobnego duchu; ciągłe poszukiwanie lepszych rozwiązań, świadomość, że każdy ruch może być ostatnim w tym wymagającym biznesie, a jednocześnie przekonanie, że tylko popełniając błędy, można się uczyć i być kreatywnym.
Obie też to pozycje, do których warto wracać, czerpać pewne rozwiązania i studiować zastosowane strategie.
Bardzo wartościowa lektura dla ludzi biznesów, przywódców, liderów zespołów, tych, którzy chcą wprowadzać kulturę otwartą na ludzi i traktujących ich jako najważniejsze źródło biznesowej przewagi konkurencyjnej dzięki angażowaniu ich w wyjątkową kulturę wymiany wiedzy pomysłów i inspiracji.
Polecam.

Jedna z ciekawszych biznesowych biografii, jakie miałem okazję czytać.

Audiobook - do dosłuchania lub przeczytania na papierze/ebook (może w oryginale)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Recenzja graficzna: https://tiny.pl/wsrjd

Recenzja graficzna: https://tiny.pl/wsrjd

Właśnie będę czytał po raz drugi i mam ochotę czytać więcej od Eda Catmulla, ale nic nie ma:)

Każdy z nas słyszał o min. jak „Toy Story”, „Gdzie jest Nemo?”. Wszyscy Ci, którzy po prostu kochają filmy Pixara. Będą książką zachwyceni. Książka opisuje jak Pixar stał się jednym z unikalnym studiem animacji i co ma z tym wspólnego Steve Jobs.
Książka godna uwagi.

Książka godna uwagi.

Książka o tym jak Pixar stał się jednym z topowym studiem animacji. Ciężko sklasyfikować tę książkę, trochę taki poradnik połączony z biografią. Pisana z punktu widzenia menadżerskiego więc większość rad jest raczej dla biznesu. Szczególnie rady udzielne są dla strony biznesowej, która ściśle współpracuje z ludźmi kreatywnymi, artystami. Trochę nie tego się spodziewałem, więc miejscami mnie znużyła bo raczej nie ja jestem grupą docelową.

Z każdą stroną przekazuje coraz więcej biznesowej mądrości.

Z każdą stroną przekazuje coraz więcej biznesowej mądrości.

Książka oryginalna, dobrze się czyta. Motywuje do działania.

Jeżeli wyznaczyłeś sobie cel, ale nie wiesz jak go osiągnąć ta książka jest dla Ciebie!

Książka oryginalna, dobrze się czyta. Motywuje do działania.

Spoko, bardzo fajna. Oprócz historii Pixara, mamy też sporo pomysłów na to, jak prowadzić zespół kreatywnych ludzi.

• Biznes
  • Do kupienia