Dzieje duszy

św. Teresa od Dzieciątka Jezus Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych religia
Histoire d'une ame
Siostry Karmelitanki Bose
Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Histoire d'une ame
religia
Siostry Karmelitanki Bose

Jeden z żywotów świętych.
Dla mnie duchowe przeżycie.
Pomysł św. Teresy, aby oduczyć ciągłego płaczu jednej z sióstr przez nakaz zbierania łez do muszli - genialny. Nie sposób się nie uśmiechnąć.

Słodkie słowa. Doskonale rozumiem fenomen Tereski, uwielbienie dla jej postaci. To osoba, która była(by) idealną przyjaciółką. Z kart tej książki bije pewna specyficzna łagodność, czysta miłość, dla niektórych pewnie uznawana za fanatyzm. Trudno wystawić mi jakąkolwiek sensowną opinię, bo mamy do czynienia z lekturą odpowiednią dla konkretnej rzeszy ludzi, po prostu...

Ta książka to sama słodycz... Panaceum na niepokój i przygnębienie. Polecam wszystkim.

190123 audio G5.
Ciekawy początek - opis dzieciństwa i przyczyn wstąpienia do klasztoru. Z każdym kolejnym rokiem życia treści przestawały być dla mnie w całości zrozumiałe. Mimo to warto było przesłuchać. Lektorka Anna Cieślak - super.

Piękna, zachwycająca ♥

Jeszcze napiszę.

TO się czyta na okrągło.

Na półkach: , , , ,

Książka jest dowodem na to, że prostota i szczerość są bajecznie pociągające.
W książce nie ma ani ciekawych zdarzeń, ani nic nadzwyczajnego, nie ma żadnych fajerwerków, a mimo to poruszyła i wzruszyła do głębi setki ludzi.
Ludzie boja się być małymi i prostymi, bo mylą to z naiwnością, która jest zwykłą głupotą. A proste, szczere podejście do świata nie ma kompletnie nic...

Powala prostotą i jasnością zrozumienia prawd o których teologowie piszą i filozofują latami. Powala prostotą, ale i mobilizuje dając przykład, że nie trzeba mieć stygmatów ani wizji żeby kroczyć droga do świętości. Wystarczy tylko swoje codzienne czynności wykonywać z miłością i z miłości do Syna Bożego, więc dlaczego ta prostota jest taka trudna dla współczesnego człowieka.

Daje dużo wskazówek dla życia duchowego. Inspirująca w swojej prostocie. Pięknie napisana prostym, dziecinnym językiem i przejmującą kobiecą-dziecięcą ręką. Zainspirowała mnie do dalszej lektury książek świętych.

• Religia
  • Chcę w prezencie