Night Ship To China

Okładka książki Night Ship To China Damian Dibben
Okładka książki Night Ship To China
Damian Dibben Wydawnictwo: Doubleday Cykl: Strażnicy historii (tom 3) fantasy, science fiction
Strażnicy historii (tom 3)
Doubleday
2014-06-05
2014-06-05

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Kończy się tak że aż sie prosi o kolejny tom którego nie ma :(

Kończy się tak że aż sie prosi o kolejny tom którego nie ma :(

Najgorsza część serii. Wątek miłosny słaby. Czasem łapałam się na tym, że odlatywałam myślami daleko i nie wiedziałam nawet o czym czytam. Ale jak zawsze wiele przygód i dużo akcji. Świetna postać Yoyo. Zakończenie prosi się o kontynuację.

Przeczytałam ten tom po wielu latach od czytania dwóch poprzednich. I o ile sama książka nie jest zła, jest przeciętna (pewnie też przez to, że już na tę historię za stara). To zakończenie jest tragiczne. Rozczarowała mnie. Fajny pomysł i motyw, to jedyne co trzyma moją sympatię do tej serii.
*SPOILER*
Gdyby to sie skończyło tekstem o jakiś tam kolejnych przygodach czy cokolwiek, nie wiem np. śmiercią bohaterów. Spoko. Ale ukończenie książki wyzwaniem pokonanych wrogów, którzy porywają bohatera by sie zemścić... Nie, po prostu nie. Było by to spoko jakby był kolejny tom, bo by sie to kupy trzymało. Ale 4 tomu nie ma. I po tylu latach już raczej nie będzie.

*SPOILER*
Gdyby to sie skończyło tekstem o jakiś tam kolejnych przygodach czy...

Dużo się dzieje, wir historii, uczuć i emocji. Nietypowe zakończenie po którym chce się więcej.

2-3 października 2019r.

2-3 października 2019r.

...ta część zaniżyła moją opinię na temat tej serii. Zwłaszcza zakończenie. Najgłupsze jakie kiedykolwiek widziałam.
Ale ogólnie seria mi się podobała.

Ale ogólnie seria mi się podobała.

Przez nieuwagę przeczytałam ten tom przed tomem 2 ... i nie poczułam zbytniej różnicy. Szybko odnalazłam się w nowej sytuacji, gdyż autor lubi robić takie typowe dla seriali "previously" pomiędzy aktualną akcją.
Finałowy plot twist, który w moim umyśle miał być wielkim wydarzeniem, popychającym fabułę do przodu okazał się jedynie nic niewartą ciekawostką.
Książka ma wady i zalety, które się nie redukują. Dlatego właśnie dla mnie jest ona przeciętna

Książka ma wady i...

szkoda że nie ma następnej

szkoda że nie ma następnej

Ostatnia część przeczytana. Otwarte zakończenie wskazuje jednak na to, że nie jest to koniec historii. Mam nadzieję, że autor pisze bądź napisał już kolejną część.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Kompletne oderwanie się od głównej osi fabularnej co tylko wyszło serii na dobre. Trochę naciągane zakończenie, którego kontynuacji się pewnie nie doczekamy, bo Dibben od 6 lat nie wydał kolejnej części...

• 2015

Dodaj cytat z książki Night Ship To China