Okładka książki This place is awesome. A strange, funny, drunken, sad, noisy week with The Dreadnoughts Adam Smith
Adam Smith Wydawnictwo: wydano nakładem autora muzyka
muzyka
wydano nakładem autora
2011-01-01
2011-01-01
The Dreadnoughts United Kingdom cider punk polka rock koncert Wielka Brytania trasa koncertowa

Zaszalałam. Wreszcie napisałam zaległy tekst na temat książki o jednym z moich ulubionych zespołów:

Fragment:

Nie sądzę, by Adam PW Smith spodziewał się jak ta trasa będzie wyglądać. Wylądował w Londynie, przedostał się do Bristolu, gdzie spotkał członków The Dreadnoughts. Zaczęło się zwyczajnie, a potem to wszystko wywróciło się do góry nogami.
Nigdy nie podejrzewałam, że bycie muzykiem mało jeszcze popularnej kapeli (jako fanka The Dreadnoughts staram się zarażać nią innych, bo jest tego warta) wiąże się z tyloma poświęceniami. Mieszkanie i nagrywanie w vanie, "suszenie prania" na drzwiach samochodu (cudzysłów celowy),samodzielne organizowanie stoiska z płytami i koszulkami. Początki są trudne. Nie ma odpoczynku w luksusowych hotelach, jest przysypianie na kanapie w barze. Nie ma najlepszych studiów, jest van. Nie ma telefonów komórkowych (tak, członkowie The Dreadnoughts ich nie używają z tylko sobie znanego powodu).
Dlatego tej książki nie dam nikomu.

"This place is awesome. A strange, funny, drunken, sad, noisy week with The Dreadnoughts" to historia tygodnia kanadyjskiego fotografa spędzonego w towarzystwie członków kapeli grającej połączenie punka, folku, rocka... mającej swój unikalny styl. Opisana w niej historia zaskakuje, śmieszy, wciąga, czasem zasmuca, ale przede wszystkim daje pozytywnego kopa. Do publikacji podeszłam nie tylko jako fanka The Dreadnoughts, ale również jako maniaczka muzyki unikalnej, do której ciężko podpiąć etykietkę "popularna", bo świstek nie ma jak się trzymać. Odnalazłam w niej wiele ciekawostek na temat swoich idoli, zobaczyłam skrawek życia muzyków wytrwale dążących do osiągnięcia swoich celów.
Książkę uświetniają czarno-białe, profesjonalne zdjęcia autora jako przerywniki między rozdziałami (każdy odpowiada jednemu dniowi spędzonemu w towarzystwie grupy). Na jednym z nich pojawia się nawet polski akcent - Krupnik (i nie piszę tu o misce zupy).

Fragment:

• 2014 - wyzwania czytelnicze