Judasz Iskarjota i inni

Okładka książki Judasz Iskarjota i inni Leonid Andrejew
Okładka książki Judasz Iskarjota i inni
Leonid Andrejew Wydawnictwo: Księgarnia Powszechna klasyka
klasyka
Иуда Искариот
Księgarnia Powszechna
1908-01-01
1908-01-01
Leo Belmont

Okładka książki Kwartalnik literacko-artystyczny "Metafora" nr 26 (107) Leonid Andrejew, Wojciech Bonowicz, Ernest Bryll, Ryszard Grzywacz, Urszula Kozioł, Ewa Lipska, Michał Piętniewicz, Jędrzej Soliński, Ireneusz Staroń, Paulina Subocz - Białek
Kwartalnik lit... Leonid Andrejew, Wo...
Okładka książki Po dru­giej stronie. Weird fiction po polsku Leonid Andrejew, Rafał Chojnacki, Krzysz­tof Dąbrowski, Tomasz Fenske, Stefan Grabiński, Wojciech Gunia, Dawid Kain, Magdalena Knedler, Marcin Knoppek, Mateusz Kopacz, Kazimierz Kyrcz jr, Jakub Łakomy, Michał Leszczyński, Michał Leszczyński, Thomas Ligotti, H.P. Lovecraft, Renata Majgier, Paweł Mateja, Łukasz Orbitowski, Bar­tosz Orlewski, Marcin Podlewski, Tomasz Połoński, Łukasz Wesołowski, Ryszard Wojtyński, Miko­łaj Zalewski
Po dru­giej st... Leonid Andrejew, Ra...

Gdybym miała wskazać dzieła, które wpłynęły na mnie podczas studiów, ta książka byłaby jedną z nich. Historia Jezusa przedstawiona oczyma Judasza. Czy był on osobą, która niesłusznie oskarżyła Zbawiciela wiedziona wizją pieniędzy czy też zranionym uczniem nierozumianym przez Mistrza i resztę apostołów?

• Literatura rosyjska
  • Rosja