Wilk w owczej skórze

Aneta Jadowska Cykl: Heksalogia o Wiedźmie (tom 1.5)
fantastyka, fantasy, science fiction 73 str.
Gavran
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy opowiadanie dora wilk

Gavran
fantastyka, fantasy, science fiction
fantasy opowiadanie dora wilk

Kup książkę

Tym razem Dora bez diabła i anioła u boku mierzy się z przestępczością w wampirzym światku. Jak zwykle płynna akcja, dowcipna i wciągająca. Co prawda krótka historia, ale bardzo przyjemna.

Uwielbiam cykl Dory Wilk!

Świetna bohaterka, twarda, kobieca, popełnia błędy i staje na głowie, by je naprawić. Poza tym nie bawi się w coś, co mnie potwornie irytuje w książkach, jest zdecydowana i nie trzyma informacji dla siebie, by wynikły z nich kolejne zawirowania fabuły, tylko jak normalny człowiek dzieli się z przyjaciółmi, rozmawia ze sprzymierzeńcami, walczy z...

Ja... jestem mile zaskoczona!

W porównaniu do pełnych tomów o Dorze to opowiadanie bije je na głowę.
Dora jest strawna a jej samozachwyt i bufonada nie wychodzą na pierwszy plan. Nie ma festiwalu facetów! Miron i Joshua nie występują (to ogromny plus uwierzcie)! Witkacy i Roman jako "poboczniaki" naprawdę mają swoją rolę i DoraSue ich nie przyćmiewa.
Jedna rzecz mnie...

Jeeeeee... Normalnie... 3 gwiazdki! A co! Poszalejmy xD. Pociśnijmy ze... Zmierzchu! Dora śmieszkująca z Romanem o świecących wampirach :D. Mówiąc szczerze i bez ogródków :D bardziej podobała mi się ta część... od ostatnio czytanej :D no ale co tam :D Carpe Dorem i Dejłoker :D hihi

Polecam! a co, będziecie mieć lepiej niż ja. Też czytajcie :D

Pewnie powinno być jeszcze niżej, za te cierpienia które przeżywałem przez 3 tomy obserwując jak bzdurnie autorka buduje swoja postać. Ostatecznie poza tym, że bolało czytając doprowadziła do tego, że przy trzecim tomie miałem nadzieję że jakiś fantastyczny wytwór wyobraźni zakończy żywot głównej bohaterki, przez co choć zakończenie przygód z tą sago może by nawiązało do...

krótka książka o wiedźmie i współpracy ze światem wampirów. Dora zakłada agencję detektywistyczną i zaczyna przyjmować zlecenia, żeby zarobić na swoje utrzymanie po odejściu z pracy w toruńskiej policji.
Joshua, Miron i Dora - niezłe trio.

Te toporne nawiązania do popkultury rażą bardzo. Jakby ktoś chciał być fajny na siłę.

2019

Szukałam, jak tylko dowiedziałam się, że jest takie opowiadanie. Fajne, dobrze napisane, z pazurkiem. Zło musi zostać ukarane, a że zło ma "plecy" to jest trochę trudniej.

Dobre opowiadanie na pierwszy dzień roku. Niezbyt skomplikowane, ale zabawne i ciekawe.

• Fantastyka
  • 2014