Wilk w owczej skórze

Okładka książki Wilk w owczej skórze
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Gavran Cykl: Heksalogia o Wiedźmie (tom 1.5) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Heksalogia o Wiedźmie (tom 1.5)
Gavran
2012-11-12
2012-11-12
fantasy opowiadanie dora wilk

Świetnie się czyta i zanurza w jakże bardzo ciekawym świecie magii.

Po wielu miesiącach przerwy postanowiłam kontynuować czytanie cyklu Anety Jadowskiej o Dorze Wilk. Sprawdzam kolejność tytułów i, ku mojemu zaskoczeniu, dowiaduję się, że łącznikiem między pierwszym, a drugim tomem jest opowiadanie pt. "Wilk w owczej skórze". Czyżby panna Wilk miała wniknąć w szeregi wroga?

Bohaterka to czarownica żyjąca na pograniczu świata realnego...

Twist i historia bardzo przewidywalne, ale plus za absolutny brak diabła i anioła. Brak infantylnych rozmów powoduje, że całość jest lepsza przynajmniej o jedno oczko ;)

Bardzo spójna historia łącząca dwa tomy heksalogii. Uzupełnia pewne niedomówienia ale spokojnie bez niej i tak można iść dalej z przygodami Dory :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Klasa sama w sobie, jak zwykle u Jadowskiej

Opowiadanie idealnie wpisane w cykl. Pojawia się lekkie nawiązanie do niego w tomie 3, może tłumaczyć nić sympatii między Dorą a Romanem. Ale bez niego też można iść w cyklu dalej.

Jest bardzo dobra, jednak nie jest tak dobra czy wciągająca jak inne, pełne części serii, jednak bardzo polecam.
Wyjaśnia okoliczności, w których Dora została namiestniczką

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Roman jest intrygującą postacią i choć czytało się dosyć przyjemne, to fabuła szału nie robi. Autorka ma lekki styl i fajne postaci, ale przydałoby się więcej polotu jeśli idzie o właśnie fabułę.

Scena gdzie Dora opisuje co dokładnie się wydarzyło, mając tylko miejsce zbrodni, bez ciał, była absurdalna. Można na pewno pewne rzeczy wywnioskować z ułożenia rozbryzgów krwi,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Swietnie laczy tom pierwszy z tomem drugim. Wydaje sie naturalna kontynuacja pierwszego tomu. Ciekawa intryga.

Bardzo spójna historia z początku detektywistycznej kariery Dory. Tym razem bez diabła i anioła :(

• Fantastyka
  • Chcę w prezencie