Podziemny labirynt

2015-01-23
2015-01-23
Paweł Wieczorek
odkrycie senscja praludzie Antarktyda

Połączenie Juliusza Verne'a z Indianą Jones. Grupa starannie dobranych naukowców udaje się na Antarktydę w celu zbadania i eksploracji systemu podziemnych korytarzy i jaskiń ciągnących się w tysiącach kilometrów pod arktyczną zmarzliną. Nieświadomi tego, że są już drugą ekspedycję, bo pierwsza zaginęła i nie wróciła, zjeżdżają na mechanicznych transporterach coraz niżej i...

James Rollins z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Urodzony w Chigago w stanie Iilinois, prowadził przez pewien czas własną praktykę weterynaryjną w Kalifornii. Po pewnym czasie jednak stwierdził, że nie jest to jego powołanie. Swoje pierwsze powieści publikował pod pseudonimem „James Clemens”. Dopiero seria z cyklu SIGMA przyniosła mu międzynarodową sławę.

W...

Ciekawa i pełna akcji jak wszystkie książki tego autora. Jeśli przymknie się oko na pewne nieścisłości to otrzymujemy bardzo przyjemną lekturę.

Według mnie najlepsza książka Rollinsa. Od niej zaczęła się moja fascynacja tym autorem.

Książka pochłania szybko. Praktycznie od razu czytelnik zostaje wciągnięty w tryby akcji na wysokich obrotach, na dodatek unosi się nad nią duch Verne'a. Chwilami czuć, że Rollins się wprawiał dopiero w pisarstwie i język nie do końca nadążył za wyobraźnią. Poza tym bez zarzutu. Dobra, a do tego odważny pomysł czyli - 7/10.

Książka lekka i nawet trzyma w napięciu. Ciekawy pomysł i na pewno zapadnie mi w pamięć. Poczatek może zniechęcić ale im dalej tym bardziej przekonywałem się do autora. Może też sentyment do "Obcych" Ridley'a Scotta i Camerona sprawił, że dobrze się czytało :)

Książka i zawarta w niej przygoda bardzo mnie wciągnęła! Jest tu prawie wszystko co podoba mi się w tego typu historiach: tajemnica, zwroty i duże tempo akcji oraz czasem zaskoczenia; to wszystko sprawie, że opowieść tą dobrze się czyta.

OCENA - 6/10 DOBRA

„PODZIEMNY LABIRYNT” to książka interesująca, nie możemy jednak oczekiwać arcydzieła, ponieważ jej fabuła krąży wokół utartych schematów wykorzystywanych przez innych autorów w tego typu literaturze. Powieść ma spełniać raczej rolę rozrywkową, relaksującą, odprężającą i w tym aspekcie sprawdza się znakomicie, czyta się ja szybko, mamy wartką akcję,...

Wartka akcja, ciekawa fabuła, wątek romansowy. Czegóż chcieć więcej?

Bardzo dobra książka, cały czas trzyma w napięciu a fabuła nie banalna i na prawdę ciekawa

• James Rollins
  • Przygodowe
  • Chcę w prezencie
  • 2015
  • 2015

Dodaj cytat z książki Podziemny labirynt