Kolonia

Tana French Wydawnictwo: Albatros Cykl: Zdążyć przed zmrokiem (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Broken Harbour
Paweł Wieczorek
Albatros
napad morderstwo dochodzenie
Broken Harbour
Zdążyć przed zmrokiem (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Paweł Wieczorek
napad morderstwo dochodzenie

Dwa lata temu ja czytałam a nadal pamiętam o czym była. To chyba świadczy o tym, że książka była naprawdę dobra. Bynajmniej mnie się bardzo podobala

'' W dzisiejszych czasach, jeżeli nie można znieść życia, wchodzi się do sieci i tworzy sobie nowe ''

Gdzieś kiedyś usłyszałam że skojarzenia to przekleństwo i coś chyba w tym jest. Przyglądając się okładce książki '' Kolonia '' Tany French, irlandzkiej pisarki urodzonej w USA ,patrząc na dziecięcy rowerek i piękny wschód słońca w parze z tytułem, pomyślałam że rzecz cała...

Fantastyczna książka.

Obok „Dziewczyny we mgle” to najlepszy kryminał, jaki do tej pory czytałam w tym roku.
Przede wszystkim książka napisana jest świetnym stylem, prostym i doskonale dopasowanym do gatunku powieści. Dzięki temu autorce udało się stworzyć niezwykły, chłodny klimat tajemniczości.
Narracja w pierwszej osobie jest tu bardzo dobrym zabiegiem, podkreślającym dodatkowo wyrazistość...

Fenomenalna "Kolonia" Tany French to mistrzostwo w narracji powieści kryminalnej, mówię to z pełnym przekonaniem...Nie chcę zdradzać szczegółów, muszę jednak wspomnieć o świetnie opowiedzianej przez bohaterkę historii destrukcji rodziny (pod koniec powieści), wracałam do tego fragmentu kilka razy... Zazdroszczę tym, którzy dopiero przeczytają tę powieść.

Książka to prosta rzecz. Zbiór mniej lub bardziej pasujących do siebie słów. Dla Czytelnika lepiej, jak te słowa coś tworzą, mają sens i jeszcze jak z czytania płynie jakaś przyjemność. Można zarzucać Tanie French, że akcja wlecze się niemiłosiernie lub wręcz, że nic się nie dzieje. Jednakże warto skupić się na czymś innym. Realizm tej książki bije po oczach od pierwszej...

I jak się można wkopać pochopnie podejmując decyzję o przeprowadzce na przedmieście! Daleko od miasta, znajomych, kredyt, brak infrastruktury... Sytuacje takie zdarzają się też często i u nas, są też udziałem wielu moich znajomych. Może nie ogarnia ich takie szaleństwo jak bohaterów książki, ale lekko nie jest. Dobrze napisana książka, Tana French umie budować napięcie,...

Czytałam i lepsze, i gorsze książki, ta jest po prostu przeciętna. Trochę zajechało mi sprawą z archiwum x, ale ostatecznie okazało się, że sprawa ma całkiem przyziemne zakończenie

Bardzo cenię Tanę French zwłaszcza za historie oparte na realizmie...i taka właśnie jest "Kolonia". To bardzo dobra kryminalna powieść społeczna. Plusem jest mistrzowsko nakreślona sylwetka głównego bohatera, okraszona rodzinnymi tajemnicami. Polecam.

bardzo ciezko bylo przebrnac..

Dyskusje

• Chcę w prezencie