Promienie Niezgody

Jak działa licznik geigera? Co to są te promienie alfa, beta, gamma? Czy promieniowanie zawsze szkodzi? Dlaczego w dawnych czasach sprzedawano napromieniowane kremy i pasty do zębów? - oto pytania, na które odpowie nam ta niepozorna książeczka.

Pomysł z pewnością ciekawy; tematyka - niebanalna. Nie mam większych zastrzeżeń co do zakresu wiadomości, które znalazły się w tej książeczce, znacząco dzięki niej rozszerzyłem swoją wiedzę. Nie jest też zbyt skomplikowana - adresowana jest do zainteresowanych tematyką licealistów i chyba pisana jest na tym mniej więcej poziomie.

Nad warsztatem i stylem panowie jednak muszą popracować. Książeczka jest raczej nudnawa, pisana bez polotu i czegoś w niej brakuje. Myślę, że po przeredagowaniu i solidnym dopracowaniu byłaby to jedna z bardziej wartościowych pozycji na rzadko niestety poruszany temat.

Ale i tak z pewnością warto sięgnąć jeżeli ktoś chociaż trochę interesuje się taką tematyką.

• [sp] Kindle

Dodaj cytat z książki Promienie Niezgody