Czarny Mustang

Pryzmat
Halbblut
powieść przygodowa
1992-01-01

Książki z Old Shatterhandem to moje dzieciństwo.

190401 audio G6.
Może nie porywające, ale ciekawe. Pojawiają się główni bohaterowie - Old Shatterhand i Winnetou, więc jest dobrze.

We wcześniejszych książkach Maya, Old Shatterhand nie był aż tak pewny siebie, jak w tej serii i trochę mi to przeszkadza. Mam też wrażenie, że dialogi są okropnie pompatyczne 😕 To nie jest to samo co "Winnetou" niestety.

Przeczytałam już sporo tego typu książek, ale gdy pojawia się Winnetou, to lektura od razu mi się podoba. Na razie wiele się nie zadziało, ale są podstawy do dobrej przygody 😊

Do dobrych książek dobrze jest wracać ;) Klasyka gatunku

Wódz Komańczów próbuje pokonać białych, ale na przeszkodzie staję Old Shatterhand i Winetou.

Ciekawa książka, równie wciągająca jak inne książki tego autora

Na półkach: , , , , ,

Jeżeli mam wymienić najlepsze książki Karola Maya to ta MUSI się tam znaleźć. Autor ma wyobraźnię i to jaką! Występują tu moje ulubione sytuacje: kradzież broni, tajemne intrygi, zemsty, bitwy, podchodzenie nieprzyjaciół, no i oczywiście moi kochani bohaterowie: Winnetou i Old Shatterhand.

Winnetou powrócił:) Powstał zza grobu by pojawić się w kolejnej książce Karola Maya:) Old Shatterhand towarzyszy mu jak zwykle we wszystkich przygodach:) Ta dwójka jest niepokonana, połączenie Indianina i Białego Człowieka:) To jest coś czego ani Indianie ani inni przeciwnicy nie są w stanie pokonać!

• Przygodowe
  • Indianie