J.D. Salinger. Biografia

J.D. Salinger: A Life Raised High
biografia, autobiografia, pamiętnik
Anna Esden-Tempska

Porządny kawał biografii.
Warto, choćby dla tych kilku rozdziałów opisujących dorastanie chłopca w europejskim błocie wojennych okopów II wojny. I dla postawy mężczyzny - niezgody na sprzedaż siebie, celebryckość tak dziś pożądaną i szybko trawioną.
Dobra książka o niebanalnej postaci. Może i miejscami nudna, mnie wciągnęła przede wszystkim sprawnością narracji.

Informacji które dałyby szerszy ogląd na bohatera, jest nie dużo, najwięcej informacji dotyczy problemów związanych z wydaniem opowiadań i książek i walką o prawa na wyłączność do nich. Być może jest to efekt tajemniczości jaką otaczał się autor.

Na półkach: , , , , , , ,

Interesująca pozycja o człowieku, którego twórczość i osobowość do dziś fascynują kolejne pokolenia czytelników. Nie sądziłam, że Salinger zaintryguje mnie do tego stopnia, że zdecyduje się za jakiś czas sięgnąć po raz kolejny po 'Buszującego w zbożu'.
Okazuje się, że bez znajomości życia J.D. Salingera możemy wielu rzeczy nie dostrzec w opowieściach o Holdenie...

Dyskusje

• 2014