Emerytura nie jest Ci potrzebna, czyli jak kilka Twoich decyzji może spowodować, że zgromadzisz majątek i szybciej osiągniesz wolność

Jacek Borowiak
biznes, finanse 240 str.
Azymut
biznes, finanse

Azymut
biznes, finanse

Kup książkę

Książka bardzo pomocna,dla osób, które chcą mieć coś więcej niż wypracowaną emeryturę w wysokości 40%.
Nikt nie powiedział,że będzie łatwo, sam autor dochodził do wolności finansowej przez 12 lat.

Pierwsza sprawa, która rzuciła mi się w książce, to dość obszerny wstęp, powiedziałabym, że 80% książki to przykłady, próba wytłumaczenia podstaw. Dla laika, być może doś...

Na półkach: , , , ,

W przeciągu ostatnich kilku lat, często słyszymy o tym, że wielkość emerytury jaką otrzymamy i tak będzie mniejsza od tej wyliczonej nam przez ZUS. Słuchając takich informacji dostaję gęsiej skórki. W sumie nie wiadomo jak będzie bo nikt nie jest jasnowidzem. Jak to się mówi: "Pożyjemy - zobaczymy". Może strach ma wielkie oczy i emeryturka będzie na poziomie nas zadow...

Polecam. Fajnie sie czyta, choc nie we wsystkich kwestiach moge sie z autorem zgodzić. Dała mi jednak duzo do myslenia i na pewno bede teraz zmierzać ku wolnosci finansowej.

Książka jest mi bliska, gdyż ze wszystkim co opisuje autor, zgadzam się w 100%. Szkoda, że tak późno dowiedziałem się o niej. Warto ją przeczytać już na samym początku naszej kariery zawodowej, aby uświadomić sobie kilka istotnych spraw związanych z finansami. Emerytura w Polsce raczej nie będzie rozpieszczać. Dlatego warto zainteresować się tą książka.

Więcej o książc...

Książka napisana fajnym językiem. Szybko i przyjemnie się ją chłonie. Połowa zawiera treści motywacyjne - jak wyjść z długów, oszczędzić pierwszą kasę na inwestycję, dlaczego to jest ważne i jakie kroki ku temu podjąć. Druga połowa jest bardziej praktyczna, czyli w co możemy inwestować, z jakim stopniem ryzyka/zysku i przy jakich strategiach. Część inwestycyjna to jednak tylko...

Książka Jacka Borowiaka jest, w mojej opinii, odpowiednia dla osób rozpoczynających przygodę z dążeniem do finansowej wolności. Daje ona podstawy do działania. Na mnie wywarła jak najbardziej pozytywne wrażenie.

Dobra na początek, aby zacząć myśleć o oszczędzaniu i inwestowaniu. Trochę farmazonów i propagandy sukcesu ze szkoleń motywacyjnych, ale myślę że spełnia swoje zadanie, dlatego ocena "dobra". Dla mnie najciekawszą i faktycznie przydatną była informacja o bezprowizyjnym "supermarkecie funduszy inwestycyjnych" mBanku.

Książkę odbieram jako próbę/chęć zaktywizowania Polaków do innego spojrzenia na swoje finanse, na możliwości zarabiania i oszczędzania. Pewnie, że sprawa nie jest prosta i zależy od regionu, od "startu" i od masy detali, które mają znaczenie, ale wg mnie każda aktywizacja jest cenna i tak też odbieram tą lekturę. Nie jako receptę, ale jako poszerzenie horyzontów i wyz...

Wszak nie ze wszystkimi tezami autora można się zgodzić, ale mimo to jest to pozycja inspirująca.

Będę do niej ciągle zaglądać i uczyć się inwestować.

Dyskusje