Kuroshitsuji Tom 18

2014-08-01
Joanna Kochanowska, Karolina Balcer
Anioły/Demony Shinigami Dzieci Pzrygodowa

Na półkach: , , , , , ,

W końcu po dłuższym czasie wznawiam czytanie Kuroshitsuji. Ta manga jest wprost rewelacyjna, a każda sprawa rozwiązywana przez Ciela ciekawa.
Zakończenie sprawy o szkole mnie zaskoczyło, ale autorka nie daje nam odpocząć i od razu daje głównemu bohaterowi nową zagadkę do rozwiązania. Tym razem zmieniamy otoczenie i udajemy się do Niemiec, aby rozwikłać sprawę wilkołaków, klątwy i tajemniczej wioski. Zapowiada się interesująco!

Końcówka motywu o szkole bardzo interesująca. Musze przyznać, że mi się bardzo podobało. I może troszkę zdziwiła mnie kara dla morderców.
Na Ciela niemal od razu czekało nowe zadanie. I cóż się dziwić. Ale tym razem są to wilkołaki i ich klątwa.
Gorąco polecam ! ! !

Gorąco polecam ! ! !

Powiem jedno: Sebastiana nigdy za dużo!! :)

Powiem jedno: Sebastiana nigdy za dużo!! :)

Mam jakiś sentyment do tej serii, tak infantylnej, a jednak tak miłej...

Mam jakiś sentyment do tej serii, tak infantylnej, a jednak tak miłej...

Yana Toboso i jej zachwycająca kreska. Chyba nie przestanę się nią zachwycać.
Bardzo zaintrygował mnie wątek, że Undertaker może być związany z rodem Phantomhive. No nie mogę się doczekać ja to się rozwinie dalej. Wspomnienie o Vincencie, którego po prostu wprost uwielbiam choć tak mało go i Claudii bardzo podsyciło mi apetyt na kolejne tomiki. Również egoizm Sebastiana, jak ja go uwielbiam. Bądź wzmianki w jakich momentach przychodzą demony podczas rozmowy z Ciel'em. Jestem zachwycona rozwojem wydarzeń!

Yana Toboso i jej zachwycająca kreska. Chyba nie przestanę się nią zachwycać.

Jedna zagadka rozwiązana, zaczynamy kolejną i to w Niemczech... biedny Ciel, który nienawidzi tego języka, czuję, że będzie cała masa kłopotów.

Zakończenie wątku w Weston College i zachowanie Undertakera porządnie mnie zaskoczyły, jednak czy nie o to właśnie chodzi? Choć powiem szczerze, że nie chciałabym, by żniwiarz i hrabia stali się wrogami - to zaburzyłoby cały rytm, jaki już sobie ukształtowałam, czytając Kuroshitsuji. Ciekawi mnie, co robi nazwisko babki Ciela na, przypuszczanie, drogocennym medalionie Undertakera i kim jest Sieglinde Sullivan. Myślę, że jej pojawienie się otwiera nowy, interesujący wątek.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki Kuroshitsuji Tom 18